Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűtés CSAK klímával?

Fűtés CSAK klímával?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen látom azt,hogy a központi (kazános,gázkazános)fűtést inkább klímával akarják kiváltani.


Pár év múlva én (mi) is építkezni fogunk,és a fűtés témánál arra gondoltam,hogy CSAK klímával fogunk fűteni

-Gazdaságosabb

-Környezetbarátabb

-Nem csak fűteni,hanem hűteni,párátlanítani,párásítani stb. lehet vele,tehát praktikusabb.

Szerintetek ez hülyeség lenne?



#Szerintem egyáltalán nem hülyeség,sőt még jobb is. #Szerintem ez hülyeség,ne klímával fűtsél.
2020. júl. 11. 13:51
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Jajj,szavazásra akartam csinálni,na mindegy.
2020. júl. 11. 13:52
 2/21 anonim ***** válasza:
Én eddig csak garzonnál láttam ilyet, ott működött. Én nem bírom a klímát, ezért jobban nem néztem utána.
2020. júl. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Ennek akkor nézz utána. A klímák gyorsan fejlődnek. Nekem a közelmúltban nem tűnt gazdaságosnak. A klíma 1/3-annyit fogyasztott volna, mint a kazán, az áram ára 3X annyi, mint a gázé. Ezt a jobb hatásfok illetve a különleges (geo) tarifák árnyalhatják
2020. júl. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 mindentudó99 ***** válasza:
Ismerősi körömben semmit se ér a klíma fűtés szempontjából. De lehet valamit rosszul csinálnak. Gázzal bármikor bármit befűtesz. Klimával max ha nagyon komoly szigetelésed van.
2020. júl. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Új építésű háznál nem nagyon van létjogosultsága a fan-coil rendszerű klímás fűtésnek.

Ha egy picit is lelkiismeretes lesz majd az építészed, le fog róla beszélni.


Új házba padlófűtés kell (és korszerű szigetelés), mert az alacsony előremenő hőmérsékletű vizet bármivel meg tudod termelni gazdaságosan. Legyen az gázkazán, hőszivattyú, pellettkazán.


A klímás fűtés olyan helyeken jön jól, ahol a meglévő épületben nehézkes a gázos rendszer korszerűsítése vagy bevezetése (pl. lakások, falusi házak)

2020. júl. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Klíma ott jó ahol nincs gáz.

Engem zavar éjszaka.

2020. júl. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Részben klímával fűtök, viszont mivel egyenlőre csak egy van a házban, és az emeletre is kellene mégegy, így teljesen nem tudok csak ráhagyatkozni. Viszont még ez az egy is nulla fokig teljesen jól megad egy alap hőmérsékletet, és csak ez alatt kell begyújtanom. Gázzal én úgy vagyok, hogy időnként iszonyat szar a fűtőértéke, és még egy rántotta is lassan sül meg a tűzhelyen. Volt gázkazánom, igaz régi rendszerű, és a ház sem volt ennyire leszigetelve mikor vettem, de az napi 30m3-t megevett, és mégcsak meleg sem volt. Klímás fűtés mellé mindenképpen érdemes H tarifát kérni, költségben olcsóbb így fűteni mint gázzal.
2020. júl. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Szerintem a klímás fűtésé meg az ehhez hasonló dolgoknak lesz a jövő:)

A gáz az nem éri meg,mert ugye rossz a fűtőértéke,ahogy a 7-es is leírta,a vegyestüzelés pedig nagyon drága,lassan az egekbe szökik a fa ára és nem is annyira kényelmes minden nap befűtéssel sz arakodni.


H tarifát pedig mindenképp kérünk.

2020. júl. 11. 20:57
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Annyit tennék hozzá, hogy nem környezetbarátabb, mert az áramot is elő kell állítani.
2020. júl. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 mindentudó99 ***** válasza:
60%
Gázszámlát fűtőérték alapján fizetsz tehat ha gyengébb a gáz kevesebbet fizetsz.
2020. júl. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!