Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hova dobjátok az üres margarin...

Hova dobjátok az üres margarinos, joghurtos, tejfölös dobozokat? Szelektív műanyagba nem mehet.

Figyelt kérdés

2020. júl. 12. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Van egy szemetesvödröm, és abba.
2020. júl. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
68%
Én elmosom és úgy dobom a szelektívbe
2020. júl. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De melyik szelektívbe? Nálunk nem lehet a műanyagba. Oda csak zacskók, pet palack és érdekes módon a konzervdobozok mehetnek. Margarinos, tejfölös, joghurtos pohár tisztán is tilos. Menjen a vegyesbe?
2020. júl. 12. 12:14
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Hát ez nagyon érdekes, hogy nem mehet szelektívbe kimosva. A PP jelölésűek mehetnek, és ezek többnyire olyanok. Én elmosva oda dobom.
2020. júl. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Itt a műanyagba PET palackon kívül csak PE és HDPE mehet, meg zacskók, sörösdoboz, konzervdoboz. Közleményt adott ki a hulladékszállító cég.
2020. júl. 12. 15:21
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor ez városonként/területenként eltérő? Furcsa, hogy itt pont ezek nem mehetnek bele, hiszen sok képződik ezekből is.
2020. júl. 13. 13:23
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
Sehova. Nem veszek ilyen szarokat.
2020. júl. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Margarint nem mindenki eszik, inkább vajat, még az édesített joghurtot is megértem, ha valaki kerüli. Azt én is, mert drága. De tejfölt, kefírt, natúr joghurtot, ha máshoz nem is, de főzéshez? Üvegben veszed? Vagy házit?
2020. júl. 14. 10:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a cégtől, miért nem dobhatod bele, mert ez fura. Ha tényleg jgy van, akkor is fogsz találni környékeden hulladékudvarokat vagy közterületen elhelyezett szelektíveket, gyűjtsd össze otthon egy ideig és ha útba esik, vidd oda. Ne dobd ki a műanyagot a közösbe, a világ kőolajkészlete záros határidőn belül el fog fogyni/kimerül. Óriási értelmetlen pazarlás minden nap kidobni az újra felhaszálható műanyagot, amikor soha meg nem újuló forrásból állítjuk elő.
2020. okt. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kódok alapján nézd meg milyen műanyagokat lehet szelektíven gyűjteni nálatok, nem biztos, hogy minden margarinos doboz tiltás alá esik.
2021. jan. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!