Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Osztatlan közös udvar tartozik...

Osztatlan közös udvar tartozik a lakásunkhoz, a gyerekeink szoktak játszani az udvaron, de a 32 lakás tulajdonos közül kettőnek ez nem tetszik és mindenbe belekötnek, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2020. júl. 23. 13:13
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nekem is hasonló a véleményem, ez egy belvárosi társasház nem a csend és nyugalom tárháza meg nem is nyugdíjas szálló. Lehet, hogy eddig csak nyugdíjasok lakták és nem volt élet, de most ideköltözött jó pár fiatal. Úgyhogy ez van. Már másnak is szóltak egyébként. De érdekes, hogy csak ezt a két lakót zavarja minden.
2020. júl. 23. 15:00
 12/19 anonim ***** válasza:
71%
Megnyugodhatsz, zavarja a többit is, csak ez a kettő még abban a korban nőtt fel, amikor tekintettel kellett lenni az idősekre, a maiak meg be vannak csicskítva a "gyerekem van, jogom van" szülők által...
2020. júl. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%

Mivel olyan ingatlanban éltek, ahol közös használatú terek vannak, ezért nem kezelheted úgy az udvart, mintha a tiéd lenne, alkalmazkodni kell másokhoz, akkor is ha csak két lakóról van szó. Kompromisszumra kell törekedni, a gyerekeknek meg meg kell tanítani, hogy mások is vannak a világon, akiket figyelembe kell venni és tekintettel kell lenni rájuk.


Ha úgy érzitek, hogy nem tudjatok megugrani ezeket, akkor költözzetek el önálló kertes házba, és ott korlátozás nélkül kiengedheted a gyerekeket. Csak aztán ne csodálkozz, ha esetleg ott is szól a szomszéd.

2020. júl. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
41%

Itt nem lehet úgy élni,hogy az mindenkinek tetsződjön.

Ilyen nálunk is van,aztán még a forgalom zaja is .

Most költözzek el ?

2020. júl. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Mi mindig rászólunk a gyerekekre, hogy csendesebben játszanak, mert itt mások pihennek. Rendszerint csendben is vannak, van egy két hangosabb szó, de alapjáraton csend van. Őket maga a tény zavarja, hogy a gyerekek ott játszanak
2020. júl. 23. 20:48
 16/19 anonim ***** válasza:
90%

13-as vagyok, ez azért így árnyalja a képet, természetesen nekik is alkalmazkodni kell. Azt fenntartom, hogy vhogy a békére kell törekednetek.


Amúgy én éltem ilyen társasházban, ott is volt mindenféle korosztály, és volt házirend, amiben benne volt az is, hogy mikor van a gyerekeknek játékidő (ha jól emlékszem, minden nap délutánonként pár óra, hétvégén meg a délutánok).

2020. júl. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
56%

"Mi mindig rászólunk a gyerekekre, hogy csendesebben játszanak"


Ezzel el is ismerted, hogy annyira hangosak, hogy "mindig rájuk kell szólni"!

Amúgy attól, hogy nyugdíjasok, még pont ugyanannyi joguk van mint mint a többi tulajdonosnak.

2020. júl. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Van gyereked utolsó? Tudod egyáltalán milyen két kicsi gyerek? Ha egy kicsit hangosak rájuk szólunk. Ez nem azt jelenti, hogy állandóan hangosak, hanem hogy nem úgy kell elképzelni, hogy azt csinál a gyerek amit szeretne.

Persze tekintettel kell lenni másokra, nincs is a két gyerek kinnt egész nap. Csak azt nem értem, hogy a mai világba miért ilyenek az emberek? Ha már van gyereked lenéznek kb, meg úgy tesznek mintha a gyerek leprás lenne.

2020. júl. 26. 07:05
 19/19 anonim ***** válasza:
62%

10 lakásos belvárosi társasházban lakom. Már úgy költöztem be, hogy a közgyűlésen a tulajdonosok belefoglalták a házszabályokba, hogy a kertben gyerekek nem játszhatnak és kutyát nem szabad sétáltatni.

Mondjuk engem ez nem zavar, mert felnőtt gyerekem van, de van ilyen is. A házunk kertje parkosított, kertész gondozza pihenőszékekkel, szökőkúttal.

Amit tehetsz, hogy a következő közgyűlésen felveted a kérdést és megszavaztatod a gyerekeidnek az udvaron a játszóidőt! ... bár lehet, hogy a szavazáskor nagyon meg fogsz lepődni és nem csak 2 lakót zavar ez,...ki tudja?

A 32 lakásból a többi 30-ban nincsenek gyerekek? Ha vannak, akkor azok hogy oldják meg a játszást?

2020. szept. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!