Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges hogy a...

Hogyan lehetséges hogy a védőföld és nulla sín között időszakosan 70 volt feszültség van?

Figyelt kérdés

Megcsípett a védőföld ezért mértem rá. Panellakás. A sínen csak a bejövő piros vezeték és egy zöld-sárga van. Az utóbbihoz tartozó kábel fázis megszakítója ki volt kapcsolva.

A lakásban csak a fürdő dugaljban van még földelés, az nem a sínre van bekötve, de afelé a stang felé megy ahol a megszakítódoboz is van.

Most nincs 70. A lakás összes fogyasztóját bekapcsoltam mégse tudtam produkálni a dolgot.



2020. júl. 29. 17:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Állítólag sok panelben a vízelvezető csatornára kötik rá a föld kábelt.

Hát, nem ez volt a megállapítása valakinek itt a Gyakorin, hanem az, hogy legális módszer volt meglévő épületnél a védővezetőnek a vízcső hálózathoz kötése az érintésvédelem kialakításakor. Csak a sok panel, meg a vízelvezető csatorna hibázik az emlékezetben, de ezen kívül már csak névelők vannak.

2020. júl. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Tök mindegy.

Értsed meg kérdezô, hogy ez így nem javítható!

Hívjál villanyszerelőt!!!

2020. júl. 30. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
a mosógép volt
2020. júl. 30. 18:37
 14/17 anonim ***** válasza:
Azt hogy? Elvégre a lakás összes fogyasztóját bekapcsoltad, mégsem tudtad produkálni a dolgot.
2020. júl. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Úgy látszik egy kimaradt.
2020. júl. 30. 20:57
 16/17 anonim ***** válasza:
Nézesd meg villanyszerelővel mindenképp, mert valami nagyon el lett kummantva a vezetékezésnél.
2020. júl. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Csak halkan megsúgom Magyarországon PEN rendszer van, tehát közösítve van a 0 és a védőföld (fí relé előtt)
2020. júl. 31. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!