Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan vezessem egyedül a...

Hogyan vezessem egyedül a háztartást?

Figyelt kérdés

Most egy ideig nekem kell bánnom a pénzzel, főzéssel, és mindennel, mivel az egyik szülő korházba kerül, a másik meg nem alkalmas az ilyen dolgokra, mert beteg. Éltem már egyedül, de egy egész háztartást család pénzből egyedül még nem vezettem, ebben még nincs tapasztalatom. 20 elmúltam. Lány vagyok. Igyekszem a maximumot nyújtani, de kellene néhány tanács.


Mire kell figyelnem költekezést illetően, mit érdemes vásárolnom és mit nem?


Főzni tudok, de nagyon hálás lennék ha írnátok olcsóbb ebéd ötleteket is.


Előre is köszönöm!



2020. aug. 10. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A tervezés a legfontosabb, nekem ezek váltak be:

- minden költséget írni, hogy kitapasztald, kb mennyit költesz és milyen igénye van a háztartásnak

- havi kosztpénz, ez csak az élelmiszer, én jelenleg 2000 Ft/nap/fővel számolok, viszont ezt bőven lejjebb lehet vinni, volt idő, mikor egy ezresből kellett megoldani, ebből kiszámolhatod, hogy mennyi a havi kajapénz

- hírlevél feliratkozások és akciók figyelése: mindig a fajlagos árat nézd, mert sok a becsapás az akciók körül, viszont amikor tényleg jó ajánlat van, akkor vegyél kicsit többet, dolgozd fel és fagyaszd le

- tarts heti nagybevasarlasokat, járj a piacra, ott lehet alkudni, illetve az olcsóbb boltokba (aldi, lidl) kb 15 ezerből már nagyon fullos vásárlást össze lehet hozni

- konkrét etelt nem ajánlanék, inkább alapanyagot: liszt, tészta, zabpehely, konzervek, rizs, fagyasztott zöldségek, hagyma, krumpli, olcsóbb halkonzervek - ezek kb egészséges alapanyagok és változatos kajákat lehet csinálni belőlük

- ami a háztartás többi részét illeti: vegyél ecetet és takaríts azzal, sajnos nem mindenre jó, de felületek tisztítására tökéletesen alkalmas, nem kell a legdrágább tisztítószereket megvenni

- mosás ugyanez, nem feltétlenül a legdrágább a jó, ha van egy kifejezett márkád, amit szeretsz akkor érdemes megvárni, míg akciós lesz, vagy tudom ajánlani a 100 ftos vagy kínai boltokat, mert ott mindig olcsóbban beszerezhetőek ezek.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha kérdésed van, írj nyugodtan.

2020. aug. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézd át mi van otthon és alap dolgokból kell e valami.

Kérdezd meg anyukádat, hogy kb mennyi a havi kosztpénz és abból próbálj kijönni.

Tervezd meg előre a főzést, bevásárlást!

És vedd figyelembe a szezonális dolgokat!

Úgy nem nagyon tudsz mellé lőni.

2020. aug. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

Mennyi pénz van?

Rezsit kell e fizetni?

Hány emberre foznel?

2020. aug. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

A kórházban lévő szülő csak elmondja vagy annyira gebasz a szitu vajon...


Amikor egyedül voltál, akkor is ugyanez csak most van 1+ fő benne...

Talán a csekkekre ügyelj meg gyógyszerekre, amit gondolom az otthoni 1 fő igényelhet.

A többi dolog ugyanaz, mint egykeként élve.

2020. aug. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!