Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mika 6EU kazán nehézkesen...

Mika 6EU kazán nehézkesen indul be?

Figyelt kérdés

A jelenlegi albérletünkben egy Mika 6EU kazán biztosítja a fűtést egy Computherm Q7RF szobatermosztáttal, azonban van egy olyan gondunk, hogy mikor beindítanánk a fűtést, nagyon nehezére esik a kazánnak bekapcsolni. Folyamatosan ki be kell kapcsol a legkisebb fokozaton, van hogy egy-másfél órán keresztül mire rendesen nekiáll fűteni. Mindaddig a kijelzőn mutattot hőfok (azt hiszem ez a víz hőmérséklete, inaktív állapotban 23 fok körül van) csiga lassan csúszik felfelé.


A lakásban minden radiátort légtelenítettünk, a kazán elvégezte automatikusan a saját légtelenítését, a nyomását 1,2 barra toltuk, a termosztátban elemet cseréltem, újraindítottam, leteszteltem, hogy a vevő egység fogja a jelet rendesen. Próbáltam a kazánt manuális (termosztáttól független) üzemmódra kapcsolni, de úgy tűnt az sem segített.


Egyelőre ez még nem súlyos probléma, de nem szeretnék valamikor Decemberben arra ébredni, hogy jéghideg van hajnalban.


Előre is köszi a segítséget.



2020. okt. 5. 19:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Akkor szakszervízhez forduljál.
2020. okt. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!