Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kinek kell fizetni?

Kinek kell fizetni?

Figyelt kérdés

2éve ajándékozási szerződéssel, a mama nevemre iratta a ház, 4/6részét, másik 2/6egy olyan rokoné akiről évek óta nem hallottunk!


Mama az utolsó éveibe korházba volt, de apukám lakott a házba és halmozott fel egy (700ezres tartozást) én erről nem tudtam, számlák a mama nevére jöttek, apához, aki mindig mondta, hogy mindem fizetve van.

Mama távozott mint haszonélvező, és át szerettem volna íratni számlákat a nevemre, itt tájékoztattak, a tartozásról. Kérdés: kié a tartozás? Mamáé, aki már nincs?

Örökösödési törvény szerint apámé? (Aki vagy elfogadja vagy nem?)

Vagy autómatikussan az enyém a tartozás? (Rezsi kuka stb tartozás)



2020. okt. 19. 16:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
88%

A közös költség az egyedüli, ami a lakásra szól, nem a tulajdonosra.

Valószínűleg akkor megnyerted a tartozást.

2020. okt. 20. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Közös költség?

Akkor ez nem ház, hanem egy társasház egyik lakása?

2020. okt. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Majatom ***** válasza:
A mama nevén lévő közműtartozásokat apukád fogja örökölni, kivéve, ha lemond az összes örökségről, akkor kerül képbe a többi örökös, de ők is így cselekszenek majd.
2020. okt. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!