Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakóautóval hol lehet "folyama...

Lakóautóval hol lehet "folyamatosan lakni"? A lényeg, hogy ne cseszegessenek közterületfelügyelők, ne akarják kirabolni, elkötni, és lehetőleg ne is kelljen érte annyit külön fizetni.

Figyelt kérdés

Azért érdekel, mert van 5 millió ft-om, ha albérletre költöm, akkor azt egy reális 130 ezer ft-os bérleti díjú albérlet esetében 3 év alatt elégetném és nem maradna belőle semmi, míg a lakókocsit amit annyiért vettem legrosszabb esetben is el tudom adni 2-3 millióért, (vagy akár többért is, ha közben jobb állapotba teszem, mint amennyiért vettem...)


Nyilván mivel felvállalom, hogy lakókocsiban lakjak, mert "szarrágó" vagyok és nem akarok különösen fizetni lakhatásért és nem érdekel, hogy kicsi a hely, úgyis csak aludni járnék haza és felesleges a tér, mert cuccaim sincsenek... így nagyon sok pénzt nem szeretnék kidobni arra sem, hogy valahol elhelyezzem a lakóautót..


Pl egy lakótelep parkolójában nem biztos, hogy jó ötlet, mert az ottlakók csesztethetnek, hogy nem tudnak a "hodályom" miatt parkolni és megrongálnák.. viszont nyilván kell az is, hogy kapjon áramot, vizet valahonnan, amiért viszont nyilván fizetnék.


Hol lehetséges, érdemes megoldani?



2020. szept. 13. 22:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

Saját telken leginkább.

Lehetőleg közművesített telken, mert hova kakilsz?

2020. szept. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom hogy Mo-n csak saját telken lehet. Itt Angliában vannak lakókocsi parkok, bérelni is lehet őket.
2020. szept. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

[link]


[link]


[link]


[link]


És akkor még csak lakásra kerestem, lehet keresni házra, nyaralóra, stb.

1,5 perc se volt.

2020. szept. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

"míg a lakókocsit amit annyiért vettem "


Hát az elég rossz vétel volt, komplett, több szobás, összközműves mobilházak vannak már 2 M-tól...

2020. szept. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem lett még megvéve, mobilházban is gondolkodtam, csak annak a költöztetése sokkal macerásabb mint a lakóautóé, nem olyan rugalmas. Ha visít a szomszéd, meg üvölt a gyerek, ugat a kutya, stb.. pl nem szeretnék darura várni meg kamionosnak fizetni egy vagyont, hogy átköltöztössenek, hanem csak elfordítani egy kulcsot és azonnal menni.
2020. szept. 13. 23:01
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajat telkeden lehet lakokocsid.

De a sajat telek is milliokba kerulhet. Falun is elkernek egy epitesi telekert 3-4 milliot.

Itt USAban mobil hazakban laknak a szegenyek. Lehet venni mobilhazat nehany ezer dollarert es berelnek neki helyet egy mobilhome park-ban.

Ha valakinek kimondottan lakokocsija van akkor pedig lehet lakokocsi parkban berelni neki helyet. Ezeket a munkasok hasznaljak akik pl epitkezeseken dolgoznak es ott vannak hetekig, honapokig.

2020. szept. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 nemaRendőrség ***** válasza:
67%
Már nem azért de 5 misiből tudsz venni saját lakást is
2020. szept. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez remélem komoly volt, mert viccnek te sem gondolhattad komolyan :D
2020. szept. 13. 23:11
 9/19 A kérdező kommentje:
Milyen "lakást" lehet venni 5 misiből? :) Esetleg egy törött ablakú vájogkuckót a borsod megyei Fáj községben...
2020. szept. 13. 23:12
 10/19 anonim ***** válasza:
66%

Társasházi lakást lehet 5 millióból venni de az olyan is. Leginkább régi téglaépítésű lakásokat lehet venni amik többsége nincs korszerűsítve, megfelelően leszigetelve, nyílászárók is valószínűleg a régi faablakok, javarészt önfűtésűek amire lehet a gatyád is rámegy majd mert rossz szigeteléssel tüzelhetsz 0-24 ben.

A lakókocsis dolog jó ötlet de sajnos csak saját telek jöhet szóba vagy esetleg bérelsz egy telket, de kell oda a közmű, villany, víz, csatornakivezetés minimum, és nem sokkal olcsóbb mint egy albérlet. A másik az ha egy kis családi házat bérelsz mondjuk szoba konyhát fürdővel akkor totál felesleges a lakókocsi. Vagy ha tudsz valakit akinek van egy nagy telkes családi háza és engedi hogy az udvarának egy részét használd és beszállja rezsibe amivel lesz vized meg villanyod meg foglalsz egy lakóautónyi helyet azzal jársz a legjobban én szerintem.

Közterületen huzamosabb ideig nem tudnál így lakni mert víz, áram valahonnan kelleni fog és a közterületeseknek sem fog tetszeni. Lakótelepen ha esetleg meg is egyezel a lakókkal ami lehetetlen, de ha mégis sikerülne akkor is fennáll a veszély hogy megrongálják, kirabolják, ellopják vagy felzargatnak az utcán bulizó suhancok akik lehet a közelben sem laknak csak épp arra jártak és buliból miért ne alapon fognak majd csesztetni.

2020. szept. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!