Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hány fokon keringjen a víz?

Hány fokon keringjen a víz?

Figyelt kérdés
Nekünk vegyestüzelésű kazánunk van és 60 fokra van állítva a termosztát. Nem tudom, eldönteni hogy tudom jobban felmelegíteni vele a lakást, mert ha magasabb hőfokra állítom akkor igaz hogy melegebb vizet nyomat be a keringető a radiátorba, de viszont ritkábban keringet be, mert tovább tart a kazánnak megint olyan meleg vizet csinálnia, de viszont ha alacsonyabb hőmérsékletre állítom akkor meg igaz hogy sűrűbben keringet, de nem olyan meleg a radiátor. Hány fokra állítsam be? Hogy menjen ez?

2020. okt. 19. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel a kazánban folyamatosan ég a tűz én folyamatosan használnám a megtermelt hőenergiát.
2020. okt. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki mindkettőt és nézd meg hőmérővel
2020. okt. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy minnél jobban szigetelve van a ház, annál kisebb hőfokú víz elég a kifűtésére. Mikor megvetem a házam, akkor semmi szigetelés és régi fa ablakok voltak, ezért kellett 70 fokos víz is, hogy jóidő legyen ittbent. Ahogy az évek folyamán szigeteltem, cseréltem az ablakokat, úgy csökent a szükséges víz hőfoka is.

Most nálam úgy működik, hogy a kazán huzatszabályzója 50 fokra van állítva, de a csőtermosztát, ami a szivattyút bekapcsolja, már 30 foknál elindul. Radiátorokon meg mindenhol termofej van, így semelyik helyiség nem melegszik feleslegesen túl.

2020. okt. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 mindentudó99 ***** válasza:
Úgy használd ahogy a hármas írja . Persze a hőfokon emelhetsz ha kell. A csőtermosztát maradjon 30 on.
2020. okt. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"de viszont ritkábban keringet be, mert tovább tart a kazánnak megint olyan meleg vizet csinálnia"

Puffertartály is van?

2020. okt. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az nincs
2020. okt. 21. 15:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincs puffertartály?

Akkor én mindenképpen alacsony hőfokra állítanám a csőtermosztátot, 35-40 foknál semmiképpen nem magasabbra. Amikor elindul a rendszer mert befűtesz, akkor a visszatérő felől érkező rengeteg hidegvíz ne állítsa már le a cirkulációt éppen akkor, amikor minden hőmennyiség jól jön, mert fűteni akarsz. Had menjen folyamatosan a keringtetés a fokozatosan melegedő vízzel. A kazánban lévő hőátadás is jobb, ha folyamatosan elviszed a hőt. Egyedüli hátránya ennek csak az, hogy esetleg a kátrány a kazánban könnyebben lekondenzál, ha hidegebb a hőcserélője. De kellően szabályozott huzattal ez szerintem kikompenzálható. Azt értem ez alatt, hogy ha már jól ég a tűz a kazánban nem szabad nagyon lefojtani. Tehát ha van huzatszabályzó is, akkor meg kell tudni akadályozni valami pár milliméteres távtartóval, hogy teljesen bezárja a huzatajtót a szabályzó.

2020. okt. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 ! Mióta van egy vegyestüzelésű kazánban hőcserélő? Ott az egész tűz és füsttér körül van víz, úgy adja át a hőt, itt nincs olyan mint a gázkazánnál. Egy jól megtervezett fűtésrendszerben, a vízkeringés szivattyú nélkül is elindul, tehát még csak az sem lesz, hogy hirtelen rázúdul a hidegvíz a kazánra. Annyi a szívás pl nálam, 22-18-15mm-es csövezéssel, hogy áramszünet esetén, (vagy ha elfelejtem visszadugni a szivattyút) akkor elsődlegesen az emeleten lesz meleg a radiátor.

Mikor begyújt az ember, akkor szépen elindul a melegvíz keringése, amint elér a csőtermosztáthoz, akkor bekapcsol a szivattyú, onnantól pedig együtt melegedik az egész rendszer. A huzatszabályzó, ilyenkor még szinte maxon engedi a kazánt pörögni, meg ez külső hőmérséglet függvényében, de a felfűtés sem megy egyik percről a másikra, ez idő alatt meg a ház is elkezd szépen átmelegedni. Mivel a huzatszabályzó gáztöltetű, így az fokozatosan elkezdi lezárni a kazán szellőzőjét. Kis rés azért marad, de csak nagyon minimális, vagy ha úgy alakul, akkor időközben vissza is nyit. Viszont a tüzet mindenképpen folytani kell a végén, mert különben, amint a szobákban megvan a beállított hőmérséklet, és lezárnak a radiátorok, akkor nincs hova levezetni a hőenergiát, és hamar felforr a víz a kazánban.

2020. okt. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!