Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vennél hitelre házat, ha...

Vennél hitelre házat, ha adott lenne a szülői családi ház?

Figyelt kérdés
Anyukámmal élünk egy viszonylag nagy lakásban. Van 2 fürdő 2 WC gardrób, spájz, garázs, pince, padlás, 4 szoba, konyha. Anyukám "egyedül él" vagyis élne ha én és a párom nem laknánk már itt. Egyetlen nehezen kezelhető helyzet az élet társa aki alkoholista. Ő építette ezt a házat, amikor anyukám összeköltözött vele még rendes ember volt. Anyu nevére íratta át a házat, de haszonélvezőt maradt. Ki tenni nem lehet, meg anyu nem is tenné, nincs szíve ilyenekre. Elég utálatos, ha iszik kötekszik, múltkor a párom elverte. Jogosan, azóta csendben van. Anyukám özvegy, két gyereke van. Soha nem élt nagy lábon, kevéske pénze van. Segítünk neki amiben tudunk, veszünk fát stb. Tesómnak már saját családja van. Én a párommal komolyan tervezem, beszéltünk a közös házról. Van is az elképzelésemben tökéletes házról kép, de közben meg gondolkodtam rajta, hogy itt ez a nagy ház. Anya se lesz fiatalabb, lehet jó lenne ha vele maradnánk. Hitelt sem kell felvegyünk, még nekünk nincs gyermekünk és nem házasodtunk össze. Én 25 éves lány vagyok. Mit gondoltok? Ha nem lenne az élettársa egyébként lehet nem is gondolkodnék rajta

2020. okt. 27. 13:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk is ott lett volna a lehetőség, hogy anyósoméknél lakjunk, teljesen külön lakrészben, de inkább hitelt vettünk fel, és vettünk sajátot.

Amiért így döntöttünk:

-közlekedésileg nem a legjobb helyen van, sok idő lett volna a munkába járás

-az nem saját, nem tudod annyira a magad képére formálni

-szülők közelsége: oké hogy jófejek, de akkor is. Valahogy az nagyon papucsos táv, féltem h gyakran átjönnének, beleszólnának abba, hogy mit hogyan csináljunk


Úgy számoltuk, hogy tudunk a hitellel együtt élni, és fizetni.


Én a helyetekben kiszámolnám, hogy nektek anyagilag belefér e a hitel, mert egy alkoholista élettárs mellett nagyon nehéz lehet :(

2020. okt. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

A szülöi házra nem éri meg várni, mivel az élettársnak haszonélvezeti joga van, ezért amíg ö él, övé minden jog. ö dönti el, ki lakhat ott, és akár édesanyádat, mint tulajdonost is kizárhatja a használatból.

Magyarul, amíg az élettárs él, addig teljesen bizonytalan, hoyg lakhatsz-e ott, te vagy akár édesanyád is, erre alapozni nem szabad.

Vegyél egy saját házat, egyrészt onnan senki nem tehet ki, másrészt ha anyukádat kidobja az illetö, akkor legalább magadhoz tudod venni.

Ha meg idövel meghal az élettárs, azt a házat is lehet használni, vagy eladni, de elöbb nem.

2020. okt. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

A haszonélvezeti jog tulajdonosa egyedül eladni nem tudja a házat, minden másra neki van joga.

Ö dönti el, ki élhet ott, aki neki nem tetszik, azt kitilttathatja onnan - akár a tulajdonost is.

Olyan ingatlanba költözni, amin haszonélvezeti jog van, nagyon kockázatos, mert bármikor kitehetnek onnan.


Ezek ismeretében feltétlen saját házban gondolkodjatok, mert ez, ahol most vagytok, teljesen bizonytalan dolog, neked is meg anyukádnak is.

2020. okt. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem élnék együtt alkoholistával.

Másrészt nem várnék egy házra, ami fölött egy számomra "idegen", kvázi beszámíthatatlan ember rendelkezik. Mi van, ha még éldegél 30 évet, majd kirak titeket a házból mert épp olyan lábbal kelt fel?

Még ha csak anyuka lenne ott, akkor szerintem logikus lépés lenne, de az általad leírt helyről én mielőbb lelépnék.

2020. okt. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%

Álljunk meg egy pillanatra, mielőtt osztjátok a semmit.


A pasas építette a házat, tehát eredetileg az övé volt.

Azt viszont nem is tudom elképzelni, hogy valaki odavesz egy vadidegen nőt magához majd a nevére íratja a tulajdon házát?!

Ha csak nem azért tudtátok vele aláíratni, mert akkor is tök részeg volt?!


(Vagy esetleg akkor is megvertétek?)

2020. okt. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

"múltkor a párom elverte."


A saját házában annyit iszik amennyit csak akar.

Ez a magánügye.

Viszont a verés után azonnal hívtam volna a rendőrséget, és kivágtalak volna a pároddal együtt mint macskát kakálni.

2020. okt. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem értem, hogy mi az, hogy anyukád "egyedül él", ha van élettársa, aki ráadásul fedelet biztosított a számotokra.Lehet, hogy nem csak a saját, hanem anyukáddal közös pénzből építette, de gondolom, főleg saját kezűleg, ami nem egy egyszerű mutatvány, kipróbálhatod te is saját magad, ha elkezdtek építkezni, és nem vállalkozóval építteted, hogy milyen is reggeltől estig betont keverni stb.
2020. okt. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
5-ös o hat van ilyen hidd el, az en kornyezetemben 2 is... Inkabb az uj nő nevere iratja az ingatlanjat, nehogy a sajat gyerekei orokoljek majd.. Bar szamomra is erthetetlenek ezek a dolgok..
2020. okt. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
Nekem inkább az a tippem, hogy valamiféle adótartozás vagy adósság lehet a hattérben, azért iratta a barátnője nevére. Seftes vállalkozóknál nagy divat, hogy minden a gyerekek meg a házastárs nevén van, hogyha jön a NAV akkor ne legyem mit lefoglalni.
2020. okt. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

A közepén se tartok még, de már 3 dolog nem stimmel.

Most egyedül él vagy az élettársával?

A kettő együtt nem állja meg a helyét.


Ha az élettárs a haszonélvező, akkor anyukád nem teheti ki, a haszonélvezet erősebb a tulajdonjognál, az élettárs tehet ki mindhármótokat, ha akar.


Ittasan kötekszik, verekszik, és ez = azzal, hogy JOGOSAN verte el a párod???!

2020. okt. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!