Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Be mernétek vállalni egy 65...

Be mernétek vállalni egy 65 nm-es 2 szobás lakásba egy 2.gyereket?

Figyelt kérdés
Még kicsik, rendben, elférnek egy szobában, de nagyobb korukban biztosan hiányolnák a külön szobát, nem?
2020. okt. 30. 09:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
De, hiányolnák. Én csak akkor vállalnék be egy 2. gyereket, ha nagy eséllyel pár év múlva lesz esély nagyobb lakásba költözni. De a 2 szobás lakás elég kicsi 4 embernek, pláne, hogy gondolom úgy érted, hogy összesen van 2 szoba, nem pedig 2 hálószoba + nappali. Én így nem vállalnám be, ez így elég kicsi. Pár évig oké, de amikor betöltik a 10. életévüket, akkor lassacskán már kell nekik is a magánszféra.
2020. okt. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

Attól sok függ, hogy azonos, vagy külön neműek.

Természetesen az lenne az ideális, ha nemtől függetlenül mindegyiknek lenne külön szobája, de ha ez az anyagiak miatt nem megoldható, akkor is fel lehet nevelni gyerekeket nagyon tisztességesen, szerető családban, tökéletes lelki háttérrel, ha erre a szülők alkalmasak.

Elvileg a gyerek úgysem a szülőkkel éli le az életét, kamaszként már egyre kevesebbet van otthon, talán még kollégiumba is kerül, majd felnőttként megkezdi a saját önálló életét. Utána meg marad az, hogy a két "öreg" kergeti egymást a nagy lakásban.

2020. okt. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%
Nézd, 2 szoba igazából egy gyerek vállalására sem alkalmas, mert akkor a szülőknek nem lesz hálójuk, és azért ez elég alap igény, szerintem. Amúgy azonos neműek simán lakhatnak együtt egy nagyobb szobában, ha nem nagy a korkülönbség, persze, igazából inkább egy fél szoba, ami csak az övé, de szükség törvényt bont. Nem ezen múlik, hogy milyen szülő lesz valaki.
2020. okt. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
nem. egy barátnőm egy másfél szobás lakásban nőtt fel, az öccsével osztoztak a félszobán, a szülők a nappaliban aludtak. én így egy gyereket se vállalnék, nem hogy kettőt
2020. okt. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%

Vállald be nyugodtan.Ha mindig arra vársz hogy mikor lesz ideális a helyzet erre akkor sosem lesznek gyerekeid.

Mi sokan vagyunk testvérek soha nem volt külön szobánk, meg a szülőknek nappali pfff. Mégis itt vagyunk,normális szorgalmas felnőttek lettünk mindannyian!

2020. okt. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

32 négyzetméteren bőven, nagyon kényelmesen elférünk ketten a párommal. Egy dupla ekkora házban szerintem simán lehet hely 4 embernek.

Inkább elrendezés kérdése, ha közös szobájuk lenne a gyerekeknek akkor csak úgy vállalnám be ha pár éven belül költözünk vagy bővítünk. (Még a gyerekek kamaszkora előtt.)

2020. okt. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az hogy jött ki, hogy a szülőknek nem lesz hálójuk, ha a 2 gyerek 1 szobában van? Hogyne lenne. 2 szoba, nyilván a nappalit nem számolom bele, az nem háló, csak nappali. De legvégső esetben az is 1 megoldás, hogy mi a nappaliban, a 2 gyerek meg külön szobákban. Egyébként nem tudom, eddig 1 gyerek van, 1,5 éves, szóval elég távoli még, hogy a 2 gyerek külön szobára vágyjon...
2020. okt. 30. 11:19
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
2 szoba + nappalis lakásba? Simán!
2020. okt. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%
Én csak abban az esetben vállalnám, ha látnék rá reális esélyt hogy pár év múlva mehetnénk nagyobba. Én úgy nőttem fel, hogy a nővéremmel kellett osztoznom a szobán. Mivel alapvetően sem nagyon kedveltük egymást, a kamaszkorral pedig még rosszabb lett a helyzet, alig vártam hogy elköltözzek otthonról. Nem kívánnám ezt vagy hasonlót a gyerekemnek.
2020. okt. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
"nyilván a nappalit nem számolom bele, az nem háló, csak nappali" - ez nem így van. A szobaszámba a nappali és a háló is benne van. Ha 2 hálós, az más.
2020. okt. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!