Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek az egyedül élő...

Szerintetek az egyedül élő huszonévesek többsége albérletben vagy saját ingatlanban lakik?

Figyelt kérdés

Persze gondolom sokan laknak mama hotelben,de inkább az érdekelne mi a trendi a fiataloknál, albérlet vagy saját ingatlan.

(hitel beválalásával)



2020. dec. 5. 07:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősi körben (értelmiségi családból való diplomások 250-350 nettóval Bp. belváros) annak volt lakása, aki a nagyszüleitől örökölt vagy a szülei vettek fel hitelt. De többségben így jártak. 25-28 éves korukig még albiban vagy koleszban laktak, mert másik városba jártak, és kevesen dolgoztak fősuli/egyetem mellett annyit, amiből félre is tudtak volna rakni. Utána viszont sokan beköltöztek a párjukhoz és ketten összerakva meg mostanság a gyerekekért 30-35 körül már futotta nagyobb lakásra meg hogy a gyerekeknek is kezdjenek spórolni.
2020. dec. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
48%
Kérdező az szép hogy egyszerűnek tekinted magad, de a kollégáid nem úgy néznek már rád. Mivel sokkal jobban keresel, és az állásod is stabilabb. Orbán Viktor is szegény embernek tartja magát. Szeretnék annyira szegény lenni, mint ő.
2020. dec. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Egy boltba vagyok középvezető,ha nagyon hivatalos akarok lenni.

Szépen kérlek ne hasonlíts Orbán Viktorhoz.

2020. dec. 5. 09:22
 14/19 anonim ***** válasza:
74%

#5


"Annyi hitelt csak jelzálogra kaphattál, abba pedig nem megy bele minden szülő."


Lakóingatlan esetében azt az ingatlant terhelik, amit veszel.

Tehát a szülőknek ebben semmi szerepük nincs.

2020. dec. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
48%
Kutya fülét. Egy 16 millás lakásra 10 milla hitelt vett fel, akkor a leendő lakáson kívül még kell egy másik lakás is jelzálogra. És ahol van 3 gyerek a szülőnek, ott nem biztos hogy még tud mindenkinek adni milliókat felujításra is.
2020. dec. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
89%

#15

Tényleg nem akarok vitatkozni, lehet, hogy bankja válogatja, de esetemben még valamivel nagyobb összeg esetén sem kellett szülőket bevonni, pedig egyedülállóként és nem párban vettem a lakást.

A te példádnál sem értem, hogy egy 16 milliós lakás önmagában miért nem volt elég 10 millió hitelre.

Ha történetesen elárverezik, önmagában fedezte volna a követelést, különösen annak tükrében, hogy nyilván addig érkezik rá valami befizetés is, ...na, de mindegy!

2020. dec. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
76%

Hatalmas előnyben van az akinek saját ingatlanja van.


Legtöbb ismerősömnek vettek lakást hitelre egyetem elején. Pár évig kiadták az egyik szobát is, így hamar vissza fizették a hitelt. 25 évesen ott volt a gyerek, hogy hitel nélküli lakás.


Sokan tovább léptek ebből, nem a "kapott" lakásban éltek, hanem párjukkal vettek másik lakást. Amihez nyilván nagy segítség volt, hogy tudtak addig gyűkteni, volt hol lakni.


Illetve lakhatsz albérletben. Én 30 éves koromig csak szobát béreltem. Azokat viszonylag olcsón 30-40 ezer + rezsi rám eső részéért. Cserébe így se normális vendég fogadás, se párkapcsolat nem volt.


31 évesen montam azt, hogy oké, inkább gyűjtök kevesebbet, de egyedül akarok lakni. Szerencsére ehhez az anyagiak is segítettek, nem tudom jövőre mi lesz.

2020. dec. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Röviden és tömören, öröklésből lett "saját" ingatlanom, a lakás felújítandó, de egyébként lassan kb költözhető lesz.

A magyar helyzetet ismerve szinte már szégyellem, hogy saját lakásom van, de hát ezt dobta az élet, mások meg egészségesek, nekem meg egészségügyi problémáim vannak.


Számolgattam, és a gyakornoki fizetésből, nulla életvezetési tapasztalattal (nem voltam kolis meg ilyenek), kevés pénzügyi kultúrával, még egyedül, lakbér nélkül is nehéz lesz az első 1-2 hónap egyedül.


Kb. 21-22 éves koromban szeretnék átköltözni az örökölt lakásba otthonról. Most egyelőre nincs elég jól fizető munkám, nappali képzés mellett kb. 15-25 órát tudok dolgozni egy héten, ami önmagában nem sokra elég.


20F

2020. dec. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem a mai huszonévesek óriási hátrányban vannak, akár szüleim generációját, akár a nyugat-európai fiatalok életszínvonalát nézem. Egyszerűen lehetetlen egyről a kettőre jutni, pedig dolgozom én is, és szüleim annyiban tudnak segíteni, hogy otthon lakhatom, nem kell se lakbért, se rezsit fizetnem. Egyre inkább azt érzem, minél többet dolgozom, annál kevesebbet ér a félretett pénzem, ilyen mértékben nem nő a fizetésem, mint amilyen mértékben az ingatlanok ára. Rengeteg fiatal fog még tovább lakni a szüleinél, ismerősi körömben ezt tapasztalom. Szép és jó dolog a családok támogatása, de ezzel a kormány jól fel****a az ingatlanok árát. Inkább az önálló életüket kezdő fiataloknak kellene lakást adni, amire tudnak tervezni. Mert ezzel az otthonteremtési támogatással megint azok lesznek előrébb, akik egyébként sem szorulnak rá. Valódi segítség szerintem a szociális bérlakások építése lenne, vagy ingyen lakások fiataloknak, mint Észak-Európában a fiatalok elvándorlása ellen. Szerintem ezek bírnának valódi erővel. Mert így kitolódik a szüleikkel együtt lakók átlagétkora, mindenki arra fog koncentrálni, hogy a saját ingatlanhoz meglegyen a szükséges pénz, és rengeteg baba nem fog emiatt megszületni, mert kicsúsznak a biológiai időből. :/ Vagy kimennek a fiatalok külföldre dolgozni, és többnyire ott is fognak maradni, hiába mondják sokan, hogy majd visszajönnek. A-a....
2021. jan. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!