Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Leov-ad 100 bojler mikor...

Miss Endzsi kérdése:

Leov-ad 100 bojler mikor jelenhetett meg? Hány év után ajánlott vízkőtleníteni?

Figyelt kérdés
2020. dec. 13. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha jól nézem, akkor 1984-ben alapították a céget, viszont én tuti nem vennék ilyen bojlert. Felhasználástól függően 1-2 évente szokták vízkövezni, viszont ilyenkorra a betét is cserés mert kitekeredik a hőtől. Ehhet alkatrészt meg kitudja honnan lehetne venni. Ebben jobb a Hajdú, mert szinte bármelyik villamossági vagy vizes boltban van hozzá minden a polcon.

[link]

2020. dec. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már csöpög, jó vízköves lehet, nem érné meg felújítani szakemberrel, így elsőre nem is látok alkatrészt. Milyen bojler ajánlanám, ami ki-be kapcsolható, és árban is megérné a karbantartások mellett? Ariston velis evo, amit kinéztem.
2020. dec. 13. 22:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Az ariston az okos funkciójával akkor lesz okos, ha nappali áramon van. Ezek un. dupla tartályos kivitelek. Ezzel biztosítja a gyorsabb felfűtést.

A jó öreg hajdú adja amit tud, és olcsó mindenhol van alkatrész hozzá.

Léteznek újabban un. rétegfűtésűek. Ezekbe nagyobb felületű és hosszú a fűtöbetét (többet is bír mint a hagyományos). A tartályban a melegvíz rétegződik, (különböző hőfokra fűti)így biztosítja a gyors utánfűtést és az alacsonyabb hőveszteséget.Ők is okos funkciósok és elég gazdaságosak. Hajdúnak van ilyen többek között.

2020. dec. 14. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt olvashatsz mind a 3 típusról. [link]

Az "eco" val vigyázz, mert ha nagyon takarékoskodik, azt csak hőfokcsökkentéssel tud.

2020. dec. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak a hagyományos hajdú ajánlott, könnyű szerelni, vízkövezni, mindig van hozzá alkatrész is
2020. dec. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a bojler cserére érett lehet. Hagyományos Hajdúra cseréld.
2020. dec. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Úgyis jobban megéri a sima hajdú, ha vezérelte van kötve, a ki-be kapcsolhatót 3 órára üzemelném egy nap.
2020. dec. 14. 16:38
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekünk a 120 literes sima, nappali áramon van.

A havi villanyszámlánk kicsivel van csak 10ezer fölött, így szerintem a bojler 3000-nél nem fogyaszthat többet. 2 felnőtt, 2 gyerek.

Nem tudom, érdemes-e a vezérelt árammal foglalkozni.

2020. dec. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Most vezérelten van, azért viszonyítom hozzá.
2020. dec. 14. 16:49
 10/11 anonim ***** válasza:
OK.
2020. dec. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!