Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ki akarok jelenteni egy...

Ki akarok jelenteni egy személyt a lakcímemről megtehetem így?

Figyelt kérdés
Ha bemegyek magamba és kijelentem mert én is tudlajdonos vagyok megtehetem vagy kell a többi tulajdonos beleegyezése is?

2018. máj. 22. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudom. Menj be az adásvételi szerződéssel, és kiderül.
2018. máj. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
adásvételi szerződés az a papír amin fel van sorolva a tulajdonosok?
2018. máj. 22. 23:30
 3/8 A kérdező kommentje:
Nővérem jelentete be egyedül volt és a beleegyezésünk nélkül történt akkor ez hogy van?
2018. máj. 22. 23:31
 4/8 anonim ***** válasza:

2: A szerződés arról, hogy megvettétek a lakást, igen.

Az a neve (címe is ez): Adásvételi szerződés.

Meg a személyidet vidd.

2018. máj. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De nem vettük meg hanem örököltük.
2018. máj. 22. 23:36
 6/8 anonim ***** válasza:
A tulajdonosnak joga van kijelenti lakót (nem másik tulajdonost vagy haszonélvezőt) a lakásából. Keresd ki az ingatlan helyrajzi számát. Azzal és a személyiddel menj be a területileg illetékes okmányirodába. Helyrajzi szám alapján az okmányirodai ügyintéző a földhivatal adatbázisából le tudja kérdezni, hogy te vagy-e a tulaj vagy sem. Sajnos, azt nem tudom, hogy az összes tulajnak jelen kell-e lennie. Én évekkek ezelőtt jártam így, akkor a másik tulaj nem kellett. Kényszerkijelentéssel a tulaj kijelentkeztethet bárkit a lakásból. (Tudtommal pár perc alatt ingyenesen elintézik)
2018. máj. 23. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Be megyek mondom az ügyintézönek hogy kényszerkijelentést szeretnék az adott személyre és ennyi? Rákérdez valamire ami akadályt jelenthet a folyamarban?
2018. máj. 23. 12:22
 8/8 A kérdező kommentje:
És a lakcímkártyájával mi van? Az megmarad ugyan úgy?
2018. máj. 23. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!