Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért van a fura érzés ha...

Miért van a fura érzés ha belépek a házba?

Figyelt kérdés
2szer megnéztük a tulajdonossal, miután megvettük 2 alkalommal mentem el. Még felújítás nem volt, de az érzés amikor oda belépek frusztrál. Nem tudom mihez kötni, teljesen üresen áll, lehet ez az oka meg a szaga vagy nem tudom ahogy leírni sem. Fog ez az érzés változni? Egyáltalán mitől lehet ez?
2021. ápr. 15. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Sokminden lehet. Pl. az, hogy üresen kong az egész: ha beszélsz vagy lépsz egyet, akkor visszhangzik, ami egy "belakott" lakásnál már nem így van.


Amikor én vettem a házamat, nekem olyan érzésem volt, hogy ez a ház nem az enyém. Kb. úgy jártam benne hosszú ideig, mint egy hotelszobában. Aztán kezdtem úgy érezni, hogy az enyém, és hazajövök, nem pedik "odamegyek", amikor levakoltam a padlást, megjavtottam a konnektort, meg magam megcsináltam a konyhabútort és a lambériát.

2021. ápr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a hőérzet. Ha üresen áll, gondolom nincs rendesen befűtve.
2021. ápr. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom,amikor mi vettünk lakást,azonnal éreztem az első pillanatban,hogy ez az.
2021. ápr. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megnéztük a lakást, még az előző tulaj dolgai benne voltak, így beleszerettünk azonnal. Aztán ők kiköltöztek, mi pedig jöttünk ezt-azt pakolászni, és akkor inkább nyomasztónak éreztem. Hozzáteszem, tél volt, a fűtés csak alapjáraton ment, szóval egyáltalán nem volt otthonos. Üresen, hidegen kongott az egész, idegen volt a szaga, egyáltalán nem éreztem azt, mint amikor megnéztük. Aztán becuccoltunk és még sokáig kerülgettük a dobozokat, akkor azt éreztem hogy ez a ház nem az enyém, hiába voltak már ott a bútoraink. Eltelt azóta négy hónap és most már teljesen az otthonomnak érzem.
2021. ápr. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is éreztem a lakásról azonnal, hogy na EZ. EZ az új otthonom. Végtelen boldogság fogott el amikor minden simán ment. Viszont miután beköltöztünk, nekem is olyan érzésem volt, mintha panzióban lennék, vagy valami :) Azóta 1 hónap eltelt, már itt élünk, közben rengeteget újítottunk fel - festettünk, parkettáztunk, saját szájízre formáltuk, felkerültek a saját függönyeink, bekerültek a bútoraink, és most kezdem azt érezni, hogy tényleg ez az otthonunk.


Az az egy biztos, hogy eleinte amikor jártunk felújítani, az még nekem is full idegen érzés volt, nem olyan, mint most :)

2021. ápr. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ja és nekem is az van, amit a #4 ír, még ebben a fázisban vagyunk, hogy kupacok, festékesbödönök, fel nem fúrt polcok, stb heverésznek mindenhol, szóval még mindig nem az igazi, messz a vége.
2021. ápr. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor először megnéztük a lakásunkat rögtön éreztem, hogy ez az. Valahogy átjárt valami kellemes érzés, amit nem tudok megmagyarázni. Ez megmaradt, üresen is úgy éreztem, hogy ezt kerestük, de otthonomnak kb. egy év múlva kezdtem érezni. Addig én is csak idejöttem és nem haza. Ahogy mások is írták, vendégség, panzió érzet. Anno amikor albérletbe költöztem is ilyen volt az első évem, sőt, amikor gyerekként a szüleimmel költöztünk is hasonló érzés volt bennem, így tudtam, hogy idővel ez változni fog, csak az volt a kérdés, hogy mikor.

Rossz érzésem itt sosem volt, inkább csak idegen.

Viszont lakáskeresésnél voltunk olyan lakásban, ami nagyon szép volt, mégis valami rossz érzés telepedett bent rám, ami azt mondatta, hogy nem... Most telket keresünk és ugyanez. Egyszerűen kiszállok az autóból és elkap valami feszült görcsösség amiből már tudom, hogy ez nem az. Volt olyan, ahol kellemes "megérkeztem" érzetem volt, de az meg nem felelt meg a feltételeknek, szóval érdekes kérdés ez.

2021. ápr. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy aqz előző ottlakónak a szelleme, vagy lehet, hogy temetőre épült a ház.

Nem biztos, hogy ha az előző ottlakó meghalt, akkor természetes módon történt ez vele; vagy lehet, hogy igen, csak esetleg még pl nem tudja, hogy meghalt, vagy tudja, csak nem tudja, mitévő legyen. Mert hogyha már nem itt van a dolga, hanem kéne menjen a Mennybe pl.

De ,ha az előző lakó nem meghalt, hanem elköltözött, lehet, hogy ő is azért adja el inkább; merthogy találkozott valamilyen entitással esetleg. Aki lehet jószándékú is, de lehet kevésbé az is; de ha jó szándékú is, az is lehet ijesztő.

2023. jan. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*Vagy pl lehet,hgoy sok veszekedés volt ott abban a lakásban, beleivódott a harag a falakba, és akkor azért is lehet pl akár talán olyan "nehezebb" a ház energetikája.
2023. jan. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
:D
2023. jan. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!