Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ezeket a kis kaktuszokat,...

Ezeket a kis kaktuszokat, mennyi diőnként kell locsolni?

Figyelt kérdés
(Kb 5-10 cm magasak)

2021. ápr. 28. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Attol függ milyen fajta. De 10-14 nap átlagosan
2021. ápr. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nincsenek kifejlődve a gyökerek, akkor gyakrabban, mint 10-14 nap, de nem szabad túlöntözni sem. Legyen nyirkos a földje, ami homok, zúzott vakolat, téglapor keveréke, vagy csak a homok legyen a földjük (nekem tiszta homokban vannak évek óta). Fontos, hogy vízáteresztő legyen a földje.

Idősebb korban én még ritkábban is öntözök, mint 14 nap. Ki kell érezni, hogy mikor kell. Ha heteken át csak a tűző napon van, akkor gyakrabban. Őshazájukban hónapokig sem esik rájuk az eső, mégis élnek (persze - az idősebbek).

2021. ápr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kaktuszok esetében a vízellátás erősen függvénye a fény- és hőmérséklet-viszonyoknak. Mindehhez figyelembe kell venni eredeti élőhelyük sajátosságait is. A fán élő kaktuszok (húsvéti kaktusz, karácsonyi kaktusz, vesszőkaktuszok) köderdők lombkoronájában élnek, a ködfelhők vízcseppjei miatt a gyökereket körülvevő közeg szinte állandóan nedves. Talajlakó kaktuszok sokszor a tűző napon vannak és ha kellően magas a hőmérséklet (20°C felett), akkor elviselik, ha vízben állnak, de akár ki is száradhatnak. Általánosságban véve inkább a sok fény és viszonylag magas hőmérséklet sokkal lényegesebb, mint a víz adagolás. Alacsony hőmérsékleten (10°C alatt) kibírják hónapokig szárazon, feltéve, hogy megfelelő mennyiségű fényhez jutnak. A szövetek víztartó állapota (turgor) jól jelzi a tartási körülményeket. Ha a gyökerek elpusztulnak, akkor a sérült szöveteken át a talaj baktériumok könnyen a növény rothadását okozhatják.
2021. ápr. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válasz részletes, még annyival kiegészíteném, hogy a túl gyakori öntözéstől ha nem is pusztul el a kaktusz nyáron, de a kaktusztest nő, a tövisek nem, szóval a fajra jellemző kinézet odalesz.

Nekem a 10-20 éves kaktuszaim fele nem éri el a 10 cm méretet, szóval ezek a tieid már felnőttek, nem kell gyakran öntözni őket.

Én úgy havonta szoktam őket, úgy minden 2-3. öntözésnél tápoldatot kapnak. Nagyon szép, erős tüskézetük van, és most is virágzik vagy 10.

Utána lehet olvasni, kérdező. Csak hogy nehogy szobában akard tönkretenni őket, vagy nehogy átültesd nagy cserépbe.

Nyáron szabadban, vagy rosszabb esetben ablakban tartsd őket, télen meg 15 fok alatt, öntözés nélkül. Én idén egyszer öntöztem őket.

2021. máj. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!