Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi értelme annak egy lakásban,...

Mi értelme annak egy lakásban, hogy az amúgy külön (folyosóra) nyíló szobáknak van egymásba nyíló közös ajtaja is?

Figyelt kérdés
2 szobás főleg panel lakásokat nézegetek és egy csomó ilyen elrendezésű, hogy 2 egymás melletti szoba van, amik mindketten az előszobára/folyosóra nyílnak, de van még egy ajtajuk amivel pedig egymásba nyílnak. Ennek mi értelme? Ha valaki körbe-körbe szeretne futni a lakásban? Ez akárhogy nézem, nekem csak zavarónak tűnik, mert maximum spórol vele 4 másodpercet az ember, ha átmegy egyikből a másikba, de a hangok pl jobban terjednek így a két szoba között. Főleg ez a legnagyobb hátránya számomra.
2021. máj. 22. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, amikor kaptuk a panelt éppen kettő kisgyerekünk volt. Remekül használtuk a két szoba közötti ajtót.
2021. máj. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valaki jelentse már kérem a kérdést, mert rossz kategóriába írtam. Az Otthonba akartam.
2021. máj. 22. 21:35
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Ha zavar, be lehet gipszkartonozni, hangszigetelni.

Én örülök neki, hogy körbejárható a lakásunk (3 szoba). Az előző tulaj befalazta, de mi visszaállítottuk az ajtót.

2021. máj. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%
gondolom valami századfordulós épület. akkor ez volt a stílus
2021. máj. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Nekünk jó volt, amikor kicsi volt a gyerek. Iskolás lett, befalaztuk.
2021. máj. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
4, 90-ben épült a házunk. 1990-ben.
2021. máj. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
#6 érdekes, nem gondoltam volna hogy olyan új házat valaki így építene. amiket én eddig láttam, azok mind századfordulósak voltak, vagy nem sokkal régebbiek, pl a dédszüleim háza (nem lakás!) is ilyen körbenyílós volt, kb a két világháború között épült. nagynéném felújította, most ott lakik, a körbeajtókat nem falazta be, ugyanazért mint #5, de most hogy már nagyok a gyerekei, nem használják.
2021. máj. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Amióta az eszemet tudom ilyen lakásban laktunk, de sose használtuk azt az ajtót, le lett tapétázva mindkét oldalról és bútorok is vannak előtte.

Valaki viszont szereti, volt egy barátnőm, ők mindkét ajtót használták, de érdekes módon a két szoba között lévő volt az elsődleges.

Igazából el lehet viselni, olykor zavaró tud lenni, hogy nem egyenes ott a felület, nem lehet mondjuk egy polcot egységesen a falhoz tenni.

Hangok nálunk nem hinném, hogy jobban terjednek miatta, a mi épületünkben ezek a falak fából vannak.

2021. máj. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!