Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ház/lakás részletfizetésre....

Ház/lakás részletfizetésre. Hallottatok már ilyesmiről?

Figyelt kérdés
Egy ingatlanostól hallottam, hogy manapság már az is "divat", hogy a házat tulajdonostól meg lehet venni részletfizetésre. Találtam is pár ilyen hirdetést. Csak sehol nem találtam pl. hogy milyen feltételekkel, mennyi egy havi részlet, azt meddig kell fizetni. Van-e így rajta "kamat"? Vagy tulajdonképpen miért éri meg így eladni a házat? Van már ezzel kapcsolatban valamilyen tapasztalatotok/ismeretetek?
2010. aug. 26. 14:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lakás lízing..igen szóval van kamat bőven..évekig először csak a kamatot fizeted,majd jön a tényleges házfizetés..olyan ez mint egy autó lízing.
2010. aug. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én nem a lakáslízingre gondoltam. Az hitel, és bankon keresztül van. Ez közvetlenül a tulajdonossal kötött részletfizetési szerződés.
2010. aug. 26. 15:05
 3/13 A kérdező kommentje:

Hogy mégjobban rámutassak a különbségre:

Lakáslízing vagy lakáshitel esetében a tulajdonos a "banktól" egyösszegben megkapja a tulajdona árát.

Míg amiről én beszélek arról szól, hogy a tulajdonos csak részletekben kapja meg...

2010. aug. 26. 15:07
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem valamit félreértettél... Olyanról hallottam, hogy "kézből-kézbe autóhitel"

Annyiból áll, hogy magánszemély adja magánszemélynek, bank pedig hitelez.


Nem hinném, hogy lennének olyan emberek, akik csak úgy 20-30 évre meghiteleznének neked egy lakást. Kamatok, előleg, minden nélkül. :S

2010. aug. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az elephant.hu oldalon láttad a hirdetést vagy hol?

Ha magáncég az építő, akkor ő hitelez neked, én is láttam ilyen hirdetést. A szerződést nem láttam, lehet benne csapda, de el kellene olvasnom.

2010. aug. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

googliba beírva találni olyan házhirdetést, hogy "akár részletfizetésre is" ... szerintem hülyeség lenne ezt akkor kiírni, ha hitelről lenne szó, mivel azt mindenki tudja, hogy hitelre lehet házat venni...

A másik pedig, hogy nekem egy ingatlanközvetítő mondta ezt, hogy manapság van ilyen. Biztos nem a kisujjából szopta, de akkor ezek szerint annyira nem elterjedt.

Indoklásképp azt mondta, azért adják részletre, mert pang az ingatlanpiac "vételi" része... rengeteg ház áron alul eladó, a bedőlt hitelek miatt...

...szerintem pl a részletfizetés jó egy olyan valakinek, aki eladni nem tudja, mert senki nem venné meg azon az áron, amit ér, ugyanakkor a részletekből tudja törleszteni a hitelét, így el sem veszik a háza.

Szerintem ezen nem bukik senki.

Gondolom van egy olyan része a szerződésnek, hogy x év után a maradékot egyösszegben törleszti... nekem így tűnne logikusnak, de épp ezért írtam ide, hátha ismer valaki ilyen szerződés tipust.

2010. aug. 26. 16:54
 7/13 anonim ***** válasza:
De akkor a tulajdonos miért nem adja ki albérletbe és a pénzből fizeti a hitelét. Még a háza is megmarad. Miért lenne ez jobb neki?
2010. aug. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez valami olyasmi lehet, mint a hitelátvállalás, nem? Bedőlt hitelesek esetleg így próbálják elkerülni a BAR listára kerülést. Te a tulajdonosnak adod a részletet, Ő meg adja a banknak, de Te laksz a lakásban.


Ha így van, akkor én nem mennék bele, mert ez eléggé körülményes.

2010. aug. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

miután magánszemély nem hitelezhet neked, mivel nem pénzintézet, ezért nem létezik ilyen....(max 2-3 részletet tudok elképzelni)


arról nem is beszélve, hogy eget verő nagy hülye az, aki 20-30 évre hitelezne egy vadidegennek

2010. aug. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Utolsó... abban lehet valami, hogy csak 2-3 részletről van szó.

Ezzel lehet hogy pl elkerülik az adózás nagy részét...

Mert hivatalos az első részlet értékéért adta el a házat... a többi részletet meg megkapja kézbe.

De ez csak találgatás.

Ezek szerint nem igazán lehetséges ez a gyakorlatban.

2010. aug. 27. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!