Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ház/lakás részletfizetésre....

Ház/lakás részletfizetésre. Hallottatok már ilyesmiről?

Figyelt kérdés
Egy ingatlanostól hallottam, hogy manapság már az is "divat", hogy a házat tulajdonostól meg lehet venni részletfizetésre. Találtam is pár ilyen hirdetést. Csak sehol nem találtam pl. hogy milyen feltételekkel, mennyi egy havi részlet, azt meddig kell fizetni. Van-e így rajta "kamat"? Vagy tulajdonképpen miért éri meg így eladni a házat? Van már ezzel kapcsolatban valamilyen tapasztalatotok/ismeretetek?
2010. aug. 26. 14:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Van egy építész ismerősünk, 60 éves nő. Ők hitelt vettek fel egy telek megvételére, aztán 3 ütemben kérték be a pénzt a lakásokra.

Szerintem arra gondolt az ügynök, hogy a beruházó vett fel hitelt a társasház építésére, és ő lép a bank helyébe. Azt nem tudom, hogyan oldják meg a szerződésben, de nem lehetetlen.

2010. aug. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Van ilyen! Azok adnak el így házakat akiket felveri a pénz van vagy 6 házuk cégük stb. S 5-10 millió nem vágja földhöz, mert nincs rászorulva, nem hiányzik neki, szóval nem osz , nem szoroz hogy most egybe fizeti az illető vagy részletekbe. Én most így akarok házat venni. Most adok olyan 300. 000-ret s havi száz ezrével kifizetem majd a 7, 5 milliós házat. A tulajnak jól megy, van vagy 5 háza, kocsmája, nyaralói, turistáknak szállást ad vendégháza van szóval nem érdekli az a piti 7, 5 milla. Viszont az ügyvédi díjat nem tudom még folyamatban van az ügy.
2012. jún. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
mi pont agy vettünk most házat.kis település, 1,5 millió.a tulajnak nem kell a ház,örökölte,nem akar költeni rá,viszont 4 évíg van rajta elidegenítési tilalom.így részleteben fizetjük,havi 20 ezret,felújítjuk és 4 év múlva a maradékot egyben.a szerződés egyszerű,a tulaj bérbeadja nekünk a lakást,havi 20-ért ami a 4 év múlva történő vásárláskor beleszámít a vételárba.akkor kerül a nevünkre a jáz.ha valamiért nem vennénk meg,akkor albérlet volt,nem jár vissza pénz.ha ő lép vissza az eladástól a ház felújítására költött összeget visszatéríti.ennyi.ügyvéddel írjuk a papírt,tanúkkal.ügyvéd díja 20.000 ft.
2013. júl. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!