Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Folyton beáztató felső szomszé...

Folyton beáztató felső szomszéd ellen mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a helyzetem a következő lenne:

A felsőszomszédunk egy éve többször beáztatott minket, olyan szinten, hogy még a vakolat is ránk omlott alvás közben. A beázások okát akkor elhárították, biztosító fizette a kárt.


Azóta szerencsére nem ennyire durva a helyzet, mégis bosszantó. Nyár eleje óta észrevettük, hogy éjszakánként, hajnalban, volt hogy napközben is zúdul le a víz az erkélyre egy pontban, majd onnan folyik tovább. Az erkélyünk plafonja beázott, megrepedt, aludni pedig nem lehet, mert minden alkalommal mikor folyik le a víz (általában hajnalban) felébredek rá.


Közös képviselőnek szóltunk, de magasról tesz a helyzetre, azt mondta írjunk nekik ajánlott levelet melyben megkérdjük, hogy fejezze be. Ez megtörtént, egy-két napig abbamaradt a vizezés, majd újra elkezdődött. Párom felment szólni, utána pár napig megint abba maradt, majd megint elkezdődött.


Legutoljára én mentem fel kiabálni a szomszédhoz hajnali négykor, amikor a dühtől már nem tudtam visszaaludni és megmondtam neki, hogy fejezze be.


Állítása szerint nem tudja mi folyik, biztos nem ő (miközben a vízfolyás után folyamatosan hallom, hogy mászkál a lakásban, mindezt általában hajnali 3-4 körül, majd megvádolt minket, hogy csak kitaláljuk az egészet. Miközben kép és videó bizonyítékom is van arról, ahogy folyik le a víz, mindig ugyanabban a pontban, az ő erkélyükről.


Valami ötlet/tipp, hogy mit lehetne tenni? Lassan kiesik egy darab az erkély plafonról, annyira fel van ázva.



2021. jún. 29. 14:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Győződj meg arról, hogy nem jönnek ki. Bejelentésed nélkül biztosan nem jönnek ki, hiszen nem is tudnak róla.
2021. jún. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy összegyűjti a napi mosogató/mosógép vizet és hajnalban kiboritja az erkélyen át. Ismerek ilyen embereket akik valamiért nem akarják a lefolyóba engedni a vizet.

De bármi miatt is teszi ezt, valóban tennetek kell valamit.

Rendőrt hivnék én is amúgy, azok hajnalban is kimennek, ha pont akkor hivjátok amikor zajlanak az események.

2021. jún. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ha legközelebb ilyen történik megpróbálkozunk a rendőrséggel. Végülis vagy kijönnek vagy nem, de ha kijönnek talán ráijesztenek annyira, hogy abbahagyja végleg.
2021. jún. 30. 11:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!