Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Beáztat a felső szomszédom...

Beáztat a felső szomszédom mostmár két teljesen különböző helyiségben is. Hogyan tudom rábizonyítani, hogy valóban tőle jön a probléma?

Figyelt kérdés
A biztosító "kárszakértője" semmit sem ért szerintem hozzá, és addig nem hajlandóak fizetni, amíg a szomszéd egy papíron meg nem jelöli a pontos kárt és hogy ő okozta. Természetesen a szomszéd sz.rik bele, így kezdek nagon ideges lenni. Mit tudok tenni?

2019. jún. 22. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy biztos: Te a mennyezetedet nem tudod kiáztatni. Ez csakis a fölötted lakótól jöhet még akkor is (HANGSÚLYOZOM: MÉG AKKOR IS), ha nála a padlózaton ennek semmi nyoma. Ez úgy lehet, hogy a tőle távozó cső (víz- vagy csatornázási cső) meghibásodott.

Ne hallgass a biztosítóra! Nézze meg nálad, hogy tényleg ott a folt a mennyezeteden beázás miatt. (Említsed meg nekik, hogy akarnak-e a rádióban, tévében, újságokban szerepelni.)

Sok éve a fenti eset nálam is megvolt, de magam megjavítottam. Ugyanez áll most fenn a lépcsőházunk egyik lakójánál: nála nedves a mennyezet, enyhén csöpög, de a fölötte levőnél nyoma sincs a víznek. Ne hagyd magad eltántorítani! A fölötted lakó köteles eltűrni a lakásában a kivizsgálással járó mozgást. Ha akadékoskodik, szólj a közös képviselőnek vagy más illetékesnek (nem tudom milyen a szervezése a házatoknak).

2019. jún. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A Te lakásod biztosítója nyilván nem akarja kifizetni a kárt, mert nem a biztosításodat terheli, hanem a feletted lakót, hiszen Te a saját mennyezetedet nem tudod eláztatni. Amennyiben társasházban élsz, úgy a társasház biztosítójához kell bejelenteni, és jöjjön ki a kár-szakértője, szakértse meg, és térítsék meg a károdat. De ezzel még nincs vége, mert ki kell deríteni, hogy mitől keletkezett, vagy még most is keletkezik a beázás.
2019. jún. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a biztosítót. Nálam kétszer is volt beázás, a másodiknál olyan "alapos", hogy 3 helységet érintett, volt, ahol plafontól a padlóig.

Az első kisebb volt, akkor szimplán telefonon adott a biztosítóm egy kb. 15 ezres "ajánlatot", megtekintés nélkül.

A komolyabbnál már kihívtam őket, aki kijött, abszolút nem foglalkozott azzal, hogy honnan is miért áztam be, felmérte a kárt és pár napon belül kaptam 50 ezer forintot.

Mondjuk, én vettem max. 10 ezerből (de lehet, hogy kevesebb volt, már nem emlékszem)festéket, csiszolót, glettet, stb., stb., és megcsináltam magam.

2019. jún. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Közös képviselő tud segíteni, ha elég talpraesett, a szomszéd pedig normális.

Ha nem, akkor jegyzőnél indíts birtokvédelmi eljárást. Hosszú folyamat.

2019. jún. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csinálj fotókat a beázásról, küldd el a közös képviselőnek, (gondnoknak is, ha van olyanotok), és a társasház biztosítójának is.

A ház biztosítója ki fogja fizetni a károd, a társasház biztosítása alapján.

Ha nem túl nagy a beázás, akkor akár a telefonon megkapott információk alapján is rendezik a kárt, és ki sem megy a kárszakértő megnézni.


Ha továbbra is áztat a felső szomszéd, akkor kötelessége eltűrni a ház érdekében, hogy a lakásában a közös képviselő által megbízott valaki kiderítse az okot.

2019. jún. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!