Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakóautó tulajdonosok, tudnáto...

Lakóautó tulajdonosok, tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Szóval nekem semmi kedvem lakásban, házban, stb. élni, helyette egy lakóautóban gondolkodom.

Arra lennék kíváncsi, hogy milyen nehézségekbe ütközhetek, ha ezt az életmódot választom.



2021. júl. 16. 05:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi a hely
2021. júl. 16. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem is foglalkoztat a dolog, olvasgattam a témában. Jelentős külömbség van, hogy közlekedni is akarsz e vele, vagy csak lakni. Előbbinél jogsi kell, műszaki vizsga, rendszeres szervíz, drága fenttartani, lerobbanhatsz az út szélén, és nagyon nomád, szóval épp csak a minimál. Persze vannak szuper jól felszerelt luxus autók, de annyi pénzed nincs.

Jóval olcsóbb egy lakókocsit leláncolni egy telken, és abban lakni. Előnye, h hangulatos, óccsó. Hátrány: kicsi, szűk, télen hideg, nyáron meleg, komolyabb dolgokat nem tudsz benne csinálni. Alvás, és egy vajaskenyér elfogyasztása a reális. Nem sokkal kényelmesebb mint egy nagyobbacska sátor. Ha az igényeid egy remetével azonosak, akkor jó opció lehet. Ha csak aludni jársz oda, de amúgy ki tudsz mozdulni, arra jó. Viszont 0-24 ben egy lakókocsi olyan mint egy börtöncella. Bővíteni nem lehet, kádas fürdés, házibuli, nagy főzés kizárt. Sok cuccot nem tudsz bepakolni. Veled együtt 2 ember már tömeg érzetét kelti. Hippi/rocker lányok 1-1 estére élvezni fogják, de lenyűgözni senkit sem fogsz vele. Gyorsan megkapod a hajléktalan titulust is, ha lelkis vagy, akkor erre is készülj.

2021. júl. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. válaszoló, a kis hely nem gond számomra.

2. válaszoló, közlekedni is szeretnék vele. Meg tudnád mondani azt is, hogy milyen jogsi kell hozzá? És műszaki vizsga, rendszeres szervíz kötelező vagy csak erősen ajánlott?

2021. júl. 16. 07:02
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
3. 3,5 tonnáig b-s jogsi kell.
2021. júl. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!