Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért párásodik az ablak a...

Miért párásodik az ablak a galériás lakásba az emeleten?

Figyelt kérdés

Egy 30 nm2-es földszinti galériás lakásba az emeleten lévő ablakokon csurog a víz állandó jelleggel(ezen a télen, tavaly és tavaly előtt se vettem észre).

A hőmérséklet 20 fok lent még melegebb van.

Konvektoros a lakás és már az ablakok beragadnak és nem nyilnak megfelelően.

Az ablakok hőszigetelt új fa nyilászárók.

Igaz felettük van egy vasreluxa fa doboza és az nincs szigetelve.De eddig ezzel se volt baj.Mostmár az is penészesedik.


2008. dec. 9. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Olyan helyeken jellemző inkább ez a párásodás/penészesedés, ahol nagyon le vannak szigetelve a falak és az ablakok, és nincs természetes szellőzése a lakásnak. Több ismerősünk is jelzett ilyen problémát, akik a fűtésen való spórolás céljából hőszigetelték a lakást.
2008. dec. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
valószínű valahonnan hideg levegő jut az ablakra, és az lehül, és kicsapódik rajta a pára. A vasreluxa fa dobozával kellene valamit csinálni szerintem.
2008. dec. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szia az előttem szóló válaszadót kijavítanám - bocs. Nem a bejövő hideg levegő hozza be a párát. A benti levegő párás (teregetés, mosás, zuhanyozás) mindenkinél. Csak ahol régebbiek a nyílászárók, ott a folyamatos szellőzés miatt kimegy a pára (persze a fűtésszámlája is nagyobb). Akinél nem megy ki a pára, ott a hidegebb felületeken (ablak, lakás hűvösebb sarkai) csapódik ki. Több szellőztetés (napi 2-szer, gyorsan) lehet hogy elég. Jellemzően azért téli probléma, mert ilyenkor hajnalban joban lehül az ablak. Ha nem elég a szellőztetés, akkor elektromos páramentesítőt is lehet működtetni. üdv, J.
2009. nov. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!