Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy kell és mivel kell...

Hogy kell és mivel kell kitisztítani a fürdőszobát(WC,Csempe,Kád, Mosógépet)?26/F

Figyelt kérdés

2021. szept. 8. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Én igazából mindent domestossal csinálok, a csempét szoktam flóraszept fürdőszobai tisztítószerrel átfújni. Mosógép külsejét meg az üveget Clin-nel, a mosószer adagolóját pedig szintén domestossal. A belsejében csak a gumiredők belsejét törlöm át.
2021. szept. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De a csempét elég fél évente?
2021. szept. 8. 21:40
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
A kád felett 2 hetente lefújom mert ott hamar vízköves lesz de a többi helyen ja pár havonta elég lesz az.
2021. szept. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Wc?
2021. szept. 8. 22:41
 5/9 anonim ***** válasza:
A domestos tényleg nem rossz választás. Mondjuk nekem az olcsóbb, saját márkás dolgok is jók szoktak lenni. Wc tisztításnál figyelj a perem alatti részre, nagyon mocskos tud lenni. Erre olyan keress aminek hajlított a flakonja(pl duck, reklámban már tuti láttad), így gond nélkül tudsz oda nyomni.
2021. szept. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A mindenbe a wc is beletartozik.
2021. szept. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2021. szept. 9. 11:00
 8/9 anonim ***** válasza:

A domestos meg a greslapot is kimarja. Szoval jarklapoztathatsz ujra,ha berelt lakas…


A 2-3 havi kaucio se eleg ra.

2021. szept. 10. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vízkőoldásnál nagy különbségek vannak a tisztítószerek között.

Csaptelepekre olyan vízkőoldót kell használni, ami nem marja fel a fém réteget, pl. Cillit:

[link]


Amire az van írva, hogy "fürdőszoba tisztító", azok általában nem bántják a csaptelepeket, de a makacsabb, ráépültebb, elhanyagoltabb szennyeződést nem viszik le. A mosdó kerámia része bír mindent nagyjából, de ha bizonytalan vagy, akkor érdemes a tisztítószert egy kevésbé feltűnő helyen kipróbálni, nehogy károsítsa a felületet.

[link]


A vastagabb vízkőlerakódást lehet tömény vízkőoldóval tisztítani (gumikesztyűben mindenképp), pl. kerámia, csempe felületen, de a fém felületeken ez nem használható.

[link]


Sima étkezési ecetet is kipróbálhatod, jól oldja a vízkövet, de az is károsítja a fém felületeket:

[link]


A wc csésze belső részére én is Duck-ot használok, az ülőkét és a külső részét flóraszepttel szoktam áttörölni.

Ha a vízvonal alatt vastag lerakódást találsz, amit nem visz le a kefe, akkor pár órára, mondjuk éjszakára sósavat kell önteni bele (figyelmeztetve a lakásban lakókat, hogy ők se húzzák le pár óráig, illetve fel ne csapódjon rájuk), aztán egyszerűen a kefével lesikálni.

[link]


Vastag háztartási gumikesztyűt mindenképpen vegyél!

2021. szept. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!