Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért kapcsol le a nyílt...

Miért kapcsol le a nyílt égésterű cirkó azelőtt, hogy elérte volna a termosztáton beállított hőmérsékletet?

Figyelt kérdés
Példa: beállított hőmérséklet 21 fok. 20.7-nél bekapcsol a kazán, 21.3-nál kellene lekapcsolnia. Ehelyett 20.7-nél bekapcsol, megy egy ideig, aztán bizonyos időközönként ki-be kapcsolgat. Fűtés van, csak azt nem értem miért nem megy addig, míg el nem éri a 21.3 fokot.
2021. okt. 13. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vágd oldalba egy seprűnyéllel. Az anyja mindenit !
2021. okt. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Talán pid szabályzást csinál, az ilyen.
2021. okt. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Lehet merül az elem.

Nekünk akkor csinált hülyeséget.

2021. okt. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ez a normális működése. Mármint felpörgeti a fűtést, aztán kvázi kivárja, hogy mennyire lesz meleg a levegő. Még mindig nem jó, ezért még visszakapcsol.

Ha folyamatosan menne az adott hőmérsékletig, akkor valójában sokkal melegebb lenne annál.


Egyébként nem tudom, milyen cirkótok van, a miénken van egy tekerő magán a kazánon is, nyárra nullára lehet kapcsolni, és van fokozat egytől hétig talán.

Na, itt minél magasabban van a tekerő, annál többet fűt egy hullámban. Most pl. még nincs olyan hideg, csak 3-ason van, ki--be kapcsolgat a termosztát, amíg el nem éri a beállított 22 fokot. Téli nagy hidegben fel szoktam venni hatosra, akkor gyorsabban fűt fel.

2021. okt. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket!


A seprűnyél nem oldotta meg a problémát, utána próbáltam nyújtófával is, de semmi változás. :)


A pid szabályzás nekem kínai.


Az elem teljesen új, de azért kicseréltem egy még újabbra. :)


Lehet valóban normális ez a működés, felfűti a vizet, aztán csak hőntartás van, ezért lehet a ki-bekapcsolás. Belemagyarázom magam ebbe a verzióba.

2021. okt. 14. 08:09
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

A pid szabályzás az pontosan próbál hőntartani, elkerülve a túllendülést, túlfűtést. Ezért előtte kikapcsol, vár, aztán ha nem emelkedik gyorsan, még fűt. De ezekhez előtte kicsit tanulnia kell.

Régi kommersz kazán nem csinál ilyent, a termosztátok sem általában.

Ehhez a termosztát típusa, kazán beállítási lehetőséget kellene tudni. Eddig hogy működött?

Ha megzavarodott valami, akkor egy 5 perces feszültségmentesítés- pihentetés megoldhatja.

2021. okt. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6/6


Köszönöm! A termosztát most lett cserélve, de a jelenség már a réginél is fennállt, csak nem tulajdonítottam neki nagyobb jelentőséget. Szóval, a jelenleg használt termosztát: Computherm Q7, a cirkó Ciao Beretta. És valóban úgy történik, ahogy írtad, fűt, aztán leáll (ilyenkor még hallani pici búgást), aztán később újra nekilendül. Ez csak a ki-bekapcsolások miatt zavaró, de ha ez így normális, akkor megnyugodtam. :)

2021. okt. 14. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!