Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Páramentesítőt használ valaki...

Páramentesítőt használ valaki hosszabbítóval?

Figyelt kérdés

Vettünk egy páramentesítőt, amit a fürdőben szeretnénk használni ruha szállítás céljából, de olyan béna a fürdőnk, hogy nincs benne konnektor. Veszélyes, ha egy 1.5 méteres hosszabbítóba dugom a páramentesítőt?

A doboz szerint érdeklődjek szakembertől, amit holnap megtudok tenni, de előtte itt érdeklődök.


2021. okt. 17. 12:54
 1/5 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Bedughatod, de ne egy konnektorból menjen a mosógép, a páramentesítő meg a hősugárzó. Tehát több nagyfogyasztású eszközt ne dugj be egyszerre.
2021. okt. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A lényeget, ami nagyon fontos, megírta az első válaszoló.
2021. okt. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

No para. Bármelyik villamosságiban kapsz konnektorba dugható FI relét(esetedben 30mA a lejobb)ebbe dugod a páramentesítő hosszabbítóját. Lehet távolabbi dugaljból is, és az ajtó alatt bevezeted, vagy bárhol.


(ilyen szituban kért a kollégám valami egyszerű megoldást. Egy megfelelő helyen fúrtam egy lukat, ott bedugtam a 3x1-es madzagot, rá a földelt dugaljat, az indulási oldalt meg bedugtam egy FI relés dugaljba.) később csinálták meg véglegesre.



Bármit is csinálsz a fürdőben, FI relé mindenképp kell. 5-6 ezer Forintos tétel.

2021. okt. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Használhatod így is, de a csatlakoztatás olyan helyen legyen, hogy fröccsenő víz sem érje, tehát nem lenn a padlón legyen a csatlakozás, hanem lehetőleg valahol fenn, lengő dugalj formájában.
2021. okt. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz, ha a német előírás szerinti számú rejtett ablakszellőzőket raksz az ablakaidba.(DIN 1946-6 Feuchteschutzlüftung). Ezek biztosítanak majd némi, az érzékszerveinkkel nem érzékelhető szellőzést, alacsonyabb lesz a páratartalom a lakásban, és száradnak majd a ruhák is.
2021. nov. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!