Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha van egy lakásom, mikor...

Ha van egy lakásom, mikor adhatom ki albérletbe?

Figyelt kérdés

Bármilyen magánszemély kiadhatja a lakását albérletbe?

Mit kell utánna fizetni? Mennyi marad az én zsebemben?


2010. szept. 3. 07:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%

kiváltasz egy hetes adószámot és 18%-ot adózol utána.


vagy csinálsz rá egy egyéni vállalkozást és akkor aszerint adózol.


Bárki kiadhatja a lakását.

Feketén nem érdemes vele foglalkozni, túl sok a buktatója...

2010. szept. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

bocs, de nem muszáj adózni utána. az állam így is ott le húz le, ahol akar. ezeknek, adót? így is eleget fizetsz.


mi már lassan 10 éve adjuk ki a lakásunkat mindenféle papír nélkül, és nem voltak különösebb gázok.


ha bejelentve adod ki, akkor annyi pénzt elvisznek az adók, hogy nem éri meg.

2010. szept. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Le lehet pontozni... a kedves második hozzászóló (és társai) hozzáállása miatt is tart ott ez az ország, ahol tart... gratulálok!
2010. szept. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Én totál egyet értek a második válaszolóval. Én személy szerint bérlek egy lakást, és megkaptam a választási lehetőséget: vagy fizetek az adóval többet, vagy feketén megy. Miután minden bőrt lehúznak az emberről ebben az országban, persze, hogy nem fogok még ezután is adózni.
2010. szept. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Kokas Lajos ***** válasza:
62%
Én is bérlek lakást, itt szóba sem került a számla lehetősége. Sajnos ez egy kényszer megoldás, de nem értek egyet mégsem a másodikkal. A lakásbérletek irreálisan magasak a jelenlegi keresetekhez képest. Egyedülálló férfi ként 50 000.- fizetek csak a lakásra. Mennyit kéne keresnem ahoz, hogy emberhez méltóan éljek? Bocs az OFF-ért. Add ki számlával. Számold ki, hogy menyi kamatot kapnál a lakás áráért most egy bankban és kérlek elégedj meg avval. Az infláció mértékét így is megúszod!
2010. szept. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Kiadhatod bármikor, bárki adhat ki lakást.

Szerintem ha nem laksz benne, akkor érdemes szerződni, mert ha probléma van az albérlőkkel, van nálad papír (ha például nem akarnak fizetni, papír nélkül soha be nem hajtod rajtuk). Én mondjuk szerződés nélkül vettem ki albit, mivel diák vagyok és így is alig bírom fenntartani magam, nem hiányzik az a plusz adó. Persze nem értek egyet azzal, amit csinálok, de akkor sem bírnék még ráfizetni.

2010. szept. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Majd egyszer úgyis megszívja a második. Aztán hiába van valamilyen szerződés, a bíróságra úgyse merne elmenni, mert mindjárt az lenne az első kérdés, hogy szóval 10 éve kiadja a lakását? Erről az állam és az APEH miért nem tud?


Amúgy szerintem is érdemes törvényesen csinálni, mert ebben az országban sok a rosszakaró. Én laktam olyan többlakásos albérletházban, ahová a szomszédok hívták ki az APEH-ot csak azért, mert az egyik lakó véletlenül a szomszéd kerítése elé állt a kocsijával. Másrészt így azok is ki fogják venni akik a szerződésre lakhatási támogatást kapnak a munkahelyükön.

2010. szept. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de a kérdést azért tettem fel, mert törvényesen szeretném kiadni. Pont azért, hogy legyen róla papírom a problémák miatt. Ezért kérdeztem, hogy mennyit kell utána fizetnem az állambácsiéknak.

Sajna erre még nem kaptam választ.

2010. szept. 3. 14:31
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első leírta! 18 % adót kell fizetni, mást nem.
2010. szept. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

második vagyok, köszi a lepontozást.


egyébként sztem logikus lehetne számotokra is, hogyha illegálban adom ki a lakást, akkor eszembe sem jut az államtól segítséget kérni, ha nem tudom kitenni az albérlőmet.

tapasztalataim szerint úgy sem nagyon lenne kedvük segíteni.


ha meg a kedves lakó nem viselkedik a megbeszéltek szerint, akkor zárcsere.


az a furcsa, hogy a politikusok milliárdos lopásai felett szemet hunytok, az, hogy én nem fizetek be évi pár10ezer adót, az meg már főbenjáró bűn...

nem hinném, hogy attól dagadna az államkassza, hogy pár ilyen kis csóró mint én (meg jópár sorstársam) befizet évi pármilliót.

2010. szept. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!