Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Üdv! Tavaly vásároltam...

Üdv! Tavaly vásároltam legfelső szinten lévő lakást. A plafonra gipszkartont rakattam, szigetelőgyapot réteggel. Az egyik szobában vizesedést észleltem a plafonon, viszont úgy tűnik, hogy csak a gipszkartont tartó elemeknél vizes. Ez beázás lehet?

Figyelt kérdés

2021. nov. 4. 20:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Mi is legfelül lakunk, aztán tavaszi hóolvadáskor az egyik szoba sarkában vizesedést észleltem. Nincs álmennyezet. Kisült, hogy télen annyi hó esett, hogy belepte a tetőszellőzését biztosító kb. 25-30 cm-es csövet. Olvadáskor a hólé bejutott a csőbe és a lakásba. Azóta feljárok a tetőre és ha sok lenne a hó, elkaparnám a csövek mellől. Kb. 10 éve semmi baj.

Ha betonpanel a mennyezet és valahol sérült a legfelső szigetelés, akkor a panelokban levő (levegővel teli) kb. 10 cm-es csövek, amik a szellőzését biztosítják, messzire is el tudják vezetni a csapadékot a sérülés helyétől. Én először a tetőt nézném meg az attikák (szegélyfalak) mellett, nem vált-e el a szigetelés a faltól. Ugyanezt nézd meg mindennél, ami kicsit is kiemelkedik a tető síkjából. Erős napfény hatására néha elválik a szigetelés ezektől a kiemelkedő részektől.

2021. nov. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!