Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fabrikett jó tűzifa helyett?...

Fabrikett jó tűzifa helyett? Lehet ilyet használni kandallóba valamint ég olyan szépen mint a fa?

Figyelt kérdés

Fát akartam rendelni, de senki nem szállít kalodával úgy hogy szépen a kalodát letegye a kertben, átemelve a kerítésen egy emelővel. Ahhoz meg nincs kedvem mint pár éve, hogy leborítja a ház elé és be kelljen pakolni.

Obiban láttam fa brikettet és elvileg nincs benne semmi káros anyag de nem tudom jó megoldás lenne e a fa helyett.



2021. nov. 6. 16:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Két nagy előnye van a hasogatott fához képest: nem kell 2 évig szárítani, azonnal eltüzelhető. A másik pedig hogy kevesebb helyet foglal. Hátránya: feltétlenül száraz, fedett helyen kell tárolni, nedvességtől szétesik.

Régen fűtöttünk vele mi is. Ég és föld volt a különbség az alig égni akaró idei vágású fa és a ruf brikett között. Fehérre égett kandalló csöve amikor egyszer megpakoltuk.

Raklappal érdemes rendelni ~1000 kg, úgy a legolcsóbb.

2021. nov. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem drágább, ha utánaszámolsz. A vizes fa jó ha 8 MJ/kg hőt ad le, a brikett meg 15 MJ/kg hőérték. Hiába drágább, több hőt is kapsz a pénzedért.

A hasogatott csak akkor olcsóbb, ha mindig 2 évre előre megveszed és szépen rakásolva, fedett helyen szárítgatod. De még akkor sem, ha beleszámolod az idődet, meg a hatalmas fatároló biztosítását.

2021. nov. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, valaki írta, hogy kell a fa is mert ennek nincs parazsa. Mondjuk így is úgy is kialszik reggelre a parázzsal is. De ez esetleg lassabban ég? Megoldható valahogy, hogy ha este 11-kor még ráteszek akkor reggel még meleg legyen? Igaz ha ennél nem kell egyből takarítani akkor azért is jobb.
2021. nov. 7. 13:30
 14/24 anonim ***** válasza:
60%
A 100% bukknek van parazsa, jó sokáig.
2021. nov. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Na, reggelig azért nincs. De ez nagyban függ a lakásodtól, szigetelésedtől.
2021. nov. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"Megoldható valahogy, hogy ha este 11-kor még ráteszek akkor reggel még meleg legyen?"


Erre a szigetelés a megoldás, nem a tüzelő.

2021. nov. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Bocsi a meleg alatt azt értettem, hogy a kandalló legyen meleg, azaz legyen még parázs amire csak simán ráteszek és beindul.

Van 10cm hőszigetelés a házon.

2021. nov. 8. 06:51
 18/24 anonim ***** válasza:
legegyszerűbb ha bemész egy Tescoba (az van mindehol) veszel egy 10 kg-os csomaggal és kipróbálod ! de vigyázz elsőre max 1 kockát tegyél a tűzre mert brutális hőt ad le és csak ha kitapasztaltad mit bír a kandallód utána növeld a mennyiséget
2021. nov. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem pont a tesco-s fabrikett nem ér semmit.
2021. nov. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Fatelepről vegyél pini kay vagy ruf brikettet.
2021. nov. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!