Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mivel érdemes pneumatikos...

Mivel érdemes pneumatikos csövet tömíteni?

Figyelt kérdés
Van egy olajmentes levegős kompresszorom, de ahol a motorból csatlakozik a hőálló alú csöve a levegőtartályhoz ott szivárog a levegő - szökik. Gyárilag is már eleve szivárgott nem akartam ott szétszedni így körbe folyattam epoxi ragasztót, de hiába szökik a levegő továbbra is. Tettem egy próbát szétszedtem és Loctite 55 csőtömítő zsinórral tömítettem, de szivárog így is. Szeretnék biztosra menni, ha megint szétszedem teszek új próbát tömítés kapcsán. Itt nagy a hőterhelés és a nyomás is. (Kompresszor 10 Bár nyomáson is üzemelhet, de 7 Bár nyomáson használom.) A cél az lenne ha betermeli a levegőt az 50L tartályába és nem használom el rögtön ne vesszen el az el nem használt levegő tartsa a nyomást. Most egy csapot tervezek beépíteni a gyors csatlakozók elé mert ott is jellemző, hogy szökdöshet a levegő. Bár találtam speciális menettömítő ragasztót, de 6718 forintos áron van 20 ml kiszerelésben + még szállítás ennyit nem költenék rá. ( [link] termék ami működik és bevált valakinél?
2021. nov. 6. 19:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Teflonszalagot nem használnék nem tuti, hogy tökéletesen tömítene.
2021. nov. 6. 19:24
 2/4 anonim ***** válasza:

A kompresszoroknál általában hollanderes csőcsatlakozásokat használnak. A kérdésedből nem derül ki, hogy milyenről van szó, így nemigazán lehet érdemben válaszolni.

A hollandereshez általában tömítés kell, ez lehet valamilyen hőálló anyag vagy alumínium.

2021. nov. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Préslevegőhöz ( pneumatika) vannak megfeleló csatlakozók, ( festo, norgren, stb) akár fémcső, sokféle menetekkel stb. Keress megfelelőt.
2021. nov. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Itt a visszacsapó szelepről van szó ami bele van menetesen tekerve a légtartályba ami a motor felől vezeti be a levegőt. (nem hollander)


Végül teflon szalaggal sikerült tömíteni. Megjegyezném.:Több fél-e fajta teflon szalag van minőségben és felhasználási célra szánva. Nagyban befolyásolja, hogy sikerül vele dolgozni végeredmény terén. De szerintem a biztos megoldás az ipari tömítő ragasztó (amit pl. linkeltem) használata lehet, de ez ugye nagyságrendekkel drágább megoldás.

2021. nov. 21. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!