Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hangszigetelés, mint kakassal...

Hangszigetelés, mint kakassal és libával a hónod alatt aludni nyugalomban hogyan lehet? Egy rémálom amit megnyertem. Javaslom hozzál kólát és kukoricát mielőtt belekezdesz.

Figyelt kérdés

Okulások írom másoknak a saját tapasztalatomat és keresek választ mások eseteiben.

A történet ott kezdődik, hogy elköltöztünk egy másik hátba és utólag kiderült, hogy a szomszéd baromfitelepet üzemeltet mondhatni az ablakunk alatt. December elején költöztünk és áprilisban kezdődött a szomszéd 4 csapás közül az első:

A hangacsapás. - a kakasok

A történethez hozzá tartozik, hogy az új hát könnyű szerkezetes, és mint kiderült a hangszigetelése a sátoréhoz közelít.

Áprilisban mikor a kakasok már kifejlődtek elkezdtek kukorékolni, egész nap, ekkor kakaszóra próbáltam elaludni és egész éjjel arra ébredtem, 0:37, 1:12, 2:23, 3:47 ...

Az ablak alatt kukorékoló szomszéd kakas 120 dB -el üvöltözik, alvás nem volt.

Próbáltam füldugókat, annyit elértem vele, hogy begyulladt mindkét fülem és a gyógyulás fájdalmas volt. Beszéltem a szomszéddal, de ennek semmi értelme nem volt.

Jöttek a mentális és egészségügyi problémák ahogyan a nagykönyvben le van írva, egész odáig, hogy már orvosi eset lettem. Kemény nyárnak néztem elébe, időközben felnőtt a 30-40 liba is, és ha eddig azt hittem, hogy a kakas egy csapás volt, akkor a libák a purgatórium, egész éjszaka vonyítottak, és itt el kellett költöznöm a szobából, mert a következő a gyógyszeres kezelés lett volna. (megemlítem már sokkal előbb elköltözhettem volna, de bíztam abban, hogy hozzá lehet szokni a hangokhoz, mint a repülő vagy egy forgalmas út zajához, de tévedtem, azokhoz hozzászoktam, de a kakas és liba hangjához nem tudtam.

Már csak az elköltözés maradt mint lehetőség, de az anyagi öngyilkosság lenne most.

Ezért kértem ajánlatot a szoba hangszigetelésére, amire olyan nagy ajánlatot kaptam hogy másol házat veszek belőle. Így maradt az, hogy én csinálom meg szép lassan. Mondhatni 2,5 hónap lettem kész, minden időm, energiám és családi kassza ráment. Az ablakcserével megjártam, kihívtam egy csapatot, elmondtam mi kell nekem, erre beraktak negyed millióért egy olyan ablakot ami 3 rétegű és kicsit hang szigetel, de kakas és a liba hangja simán átjön rajta. A 10 cm-es előtétfal, kőzetgyapottal és hanggátló kartonnal hozza az elvárásokat.

Jelenleg az ablakot kőzetgyapottal befalaztam és így sikerült elérnem azt a hangszigetelést ami annyira csillapítja a kakas és liba hangját, hogy ne ébredjek fel éjszaka rá.

Mindez több millió forintra rúgott, de legalább nem kellett gyógyszerhez nyúlni és nem okozok tömegbalesetest mikor elalszok vezetés közben.

Ha valaki tud valami jó hanggátló ablakot, ami levesz legalább 80dB -elt, vagy minden hangot az írja meg.


Én saját példámból okulva azt tanácsolom mindenkinek jól nézze meg hogy hova költözik, és ha a szomszédban baromfitelep van akkor meneküljön mintha az élete függne tőle, hogy miért? és itt jön a: Szomszéd 4 csapása!

1, A hangok, amik az őrületbe kergetnek.

2, A bűz, ami csontig hatol.

3. A legyek, amik téged is beköpnek ha egy pillanatra megállsz a kertben.

4. A rágcsálók, patkány egér szétrág és tönkretesz minden.


Nem vita indításnak szánom, meg, hogy miért nem költöztem el egyből, (majd kettőből fogok ahogy tudok), csak azt próbáltam elmesélni, hogy hogyan vált egy új házba költözés egy pénznyelő rémálommá.

Hogy mennyit költöttem eddig a szomszédra? nagyjából 4 millió körül.

Most pont a patkányokkal harcolok, minden évszaknak megvannak a gyötrelmei.

Költözni fogok, az biztos, ahogy anyagilag megtehetem.

De addig is hanggátló ablak ötlet?



2021. nov. 19. 09:17
1 2
 1/17 anonim válasza:
63%
Ablakra talán a redőny még segíthetne, nem? Elnyeli a kívülről jövő hangrezgéseket, mert maga a redőny is üreges belül, meg az ablak és a redőny között is van azért hézag. Nem biztos hogy teljes hangszigetelésként szolgál, csak egy ötlet volt.
2021. nov. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
72%

1. válaszoló vagyok


[link]


utána néztem, elvileg a redőny sokat segíthet. Azt is leírják az oldalon, milyet érdemes venni.

2021. nov. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%

Falun laktam, volt csirketelep is az utcában...


Csak egy megjegyzésem van:

Ezek az állatok éjjel sötétben alszanak!! Lehet hogy reggel napfelkeltekor ébrednek és kukorékolnak de Éjjel fel1 fel2 fel3kor tuti nem..


És be is szoktak őket éjszakára zárni, nehogy elvigye a róka nyest stb..


Vagy báj van a fejeddel hogy éjjel is ezt hallod, vagy jobb kamut találj ki..

2021. nov. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%

Kérhetsz a jegyzőtől birtokvédelmet, de neked kell az eljárásban bizonyítanod a sérelmeid. A szakértői vélemények nem olcsók.


Falun lakok, nálunk már hajnali 3-kor megy a kukorékolás. Kutya ugatás meg egész éjjel, bármikor lehet.


Nem felvágásból, de többek között ezért is építkeztem téglával és beton födémmel. 3 rétegűek az ablakok. Síri csend van idebent.

2021. nov. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%

Nem hiszem, hogy költözés előtt nem nézted meg a házat.

A falu ilyen. Birtokvédelem hiába lesz.

Ez az mikor városról falura költöznek. Engem sosem zavart a kaka, liba, kacsa, de a szagok sem. Ez vele jár.

2021. nov. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

Teljesen felesleges birtokvédelmet kérni, hiszen a baromfitelep már hosszú évek óta ott üzemel és nyilván a szükséges engedélyei is megvannak rá.


Az meg, hogy ti nem vesztek észre házvásárlásnál egy a szomszédban működő állattartó telepet, az csak a saját felelőtlenségetek.

(Mondhatni, hogy a saját hülyeségetek.)

2021. nov. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%
Sajnos így megy ez, ha a hülyeség párosul a lendülettel.
2021. nov. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

"Ezek az állatok éjjel sötétben alszanak!!"


Akkor neked sem volt még kakasod.


A mi kakasunk simán kukorékolt, miközben kint tök sötét volt, ő meg a tyúkólba volt bezárva estére. Ha bárhol a környéken kukorékolt egy kakas, akkor valahonnan egy másik kukorékolt neki vissza, pont mint a kutyák esténként, így "beszélgettek" egész este.

2021. nov. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
42%
Mondjuk a sztori erősen túl van tolva, vagy a kérdező hiperérzékeny a zajokra.
2021. nov. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Miss Endzsi ***** válasza:
62%
Nálunk is szól a kakas hajnal 1-2-kor,ráadásul versenyeznek több felől.
2021. nov. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!