Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Önkormányzati lakás igénylés?

Önkormányzati lakás igénylés?

Figyelt kérdés
Százhalombattán élünk a párommal, van egy kislanyunk és úton van a kistesó. Sajnos albérletben élünk, jelenleg nincs lehetőségünk saját házat venni, ezért gondoltam arra hogy pályázni kéne itt önkormányzati lakásra, de sehogy sem találok ilyen hidetest. Hogyan megy ez? Be kell menni az önkormányzatba kitölteni valamit? Mennyi idő mire hozzá lehet jutni egy ilyen lakashoz? Valaki járt már sikerrel ? Kerhetek tapasztalatokat? Köszönöm szépen

2021. dec. 2. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Az önkormi weboldalán nézz utana először..
2021. dec. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ott csak egy irodahelyiséget találtam meghirdetve..
2021. dec. 2. 22:14
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkorcmost valszeg nincs üres lakas...
2021. dec. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
Csak cigányok kapnak ilyet....
2021. dec. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bemész, adsz be igénylést, várólistára tesznek, aztán vársz jópár évet.
2021. dec. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, voltál már az Önkormányzat szociális osztályán? Egyáltalán jogosultak vagytok önkorm. bérlakásra???

Abból is kétféle van, a szociális és a piaci alapú.

Természetesen az utóbbinak jóval magasabb a bérleti díja.


Mindenesetre azt nem árt tudnod, hogy már csak HATÁROZOTT időre lehet bérlakást kapni, nincs már olyan, hogy valaki egyszer megkaparint egyet, aztán élethosszig abban lakik.

Nem tudom, Szhb-n hány ilyen bérlakás áll rendelkezésre, de a 4-es jól rámutat arra, hogy kb. az mehet tutira, aki 4-5 gyerekét egyedül neveli, és hátrányos helyzetű etnikum...

2021. dec. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs a település weblapján a hirdetmények között, akkor Önkormányzat szociális osztály, és ha van üres lakás akkor a ezzel foglalkozó bizottság a bizottsági ülésen kiír rá egy pályázatot.


A kiírást követően vagy felteszik a pályázati anyagot a weblapra, vagy csak egy pályázati felhívást írnak ki, azzal, hogy a pályázati anyag átvehető a szociális osztályon. Ezt a határidőig! beadod.


Természetesen az ilyen pályázatokra többen is szoktak jelentkezni, végül a győztest a bizottság hirdeti ki. Sajnos a Önkormányzatok átlagban nagyon kevés ilyen ingatlannal rendelkeznek, így nagy rá az érdeklődés.


3 fajta bérlakás van (legalábbis a mi településünkön biztosan) szociális, költségelvű, és Piaci. Szociális a legolcsóbb, és a Piaci a legdrágább.


Nálunk is határozott időszakra kötik, de hosszabbítható utána.


Illetve van még egy 4. fajta (nálunk) is a fecskelakás, ez kifejezetten fiataloknak van ez maximum 5 évre szól, és nem hosszabbítható, kell hozzá lakáscélú előtakarékossági szerződés (LTP) is. Ezt csak mondom, hátha van felétek is ilyen.

2021. dec. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.. elengedtem ezt az önkormányzati lakás dolgot, ezt nem is tudtam h már nem orokkere szól. És azok akik most ilyenbe laknak azoknak még orokervenyu ha már huszoneve laknak benne ? Vagy nekik is ki kell költözni x év után? (Párom anyja önkormányzati lakásban el)
2021. dec. 3. 23:06
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

7-es vagyok Mint írtam bár határozott időre szól, de hosszabbítható (fecskelakást kivéve). Azért csinálják határozott időre mert így a legegyszerűbben kirakhatók a problémás bérlők. (azok akik lelakják, vagy minden hónapban könyörögni kell, hogy ugyan fizessék már ki a bérleti díjat, meg a számlákat...)


Régen valóban határozatlan idejű szerződés volt, őket vagy nem bántják e téren, de pl nálunk mindenkivel új szerződést kötöttek.

2021. dec. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a választ
2021. dec. 5. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!