Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Régi panel lakásnál a folyosón...

Régi panel lakásnál a folyosón van a gáz elzáró csap?

Figyelt kérdés
Csere van központban és kérték, hogy zárják el a lakók a gázkazán csapjait.

2021. dec. 7. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Nincs. Csak a pincében.
2021. dec. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor nem elég csak a lakásban még elzárni?
2021. dec. 7. 09:47
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
A lakásban csak a gáztűzhelyhez megy a gáz, ott van a tűzhely fölött sárga (vagy régi golyós kék) elzárócsap, mindegy, hogy elzárod-e, téged lakóként nem érint.
2021. dec. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Itt a kazánnál a fürdőbe is van csap
2021. dec. 7. 09:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet azért, mert ha vissza nyitják a gázt az őrláng nem gyullad be magától, és ne szivárogjon a gáz bár van erre védelem, hogy ha kialszik a gáz és újra lesz nyomás nem szivároghat de biztos ami biztos alapon ki van írva mert lehet, hogy itt-ott hibásan működik a piezo gyújtás ... Egyébként panelban talán max Salgótarjánban láttam gázkazánt inkább távhő szokott lenni és 1 db tűzhely... Mindegy ha van kazán és ki van írva, hogy zárd el akkor zárd el előtte a csapot, de ha van kazán akkor gázóra is van? Akkor célszerű lenne a gázóra előtti csapot elzárni inkább.
2021. dec. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötekedni akarok, de tényleg nem értelek. Ezt miért itt kérdezed meg olyan emberektől, akiknek fogalmuk sincs te milyen panelba laksz? Mert nincs olyan hogy "A" panel. Számtalan féle panellakás létezik. Van ahol nincs is gáz, van ahol csak főzésre van a konyhába, van ahol a fűtést és a meleg vizet is gázzal oldották meg. És ezeknek is számtalan változata. Nekem eszembe sem jutott volna ilyen kérdést ide kiírni, helyette megkérdeztem volna valamelyik szomszédot.
2021. dec. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A gázóránál van mindenhol, ott elzárod. Vagy minden gázkészüléked előtt is van ( kazán, tűzhely) elzárod ezek előtt.
2021. dec. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Főelzárót, a lépcsőház bejáratánál is szoktam látni.
2021. dec. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!