Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyen esetben?...

Mit lehet tenni ilyen esetben? Állandóan éjjel-nappal, sokszor órákig, rekedtre ugatja magát a szomszéd kutyája, a nyugalmunkat pedig zavarja.

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődne, hogy nyáron a szomszédba költözött egy idősebb házaspár, a férfi kb 60, a nő 55 körüli. Van egy elég nagytestű, keverék kutyájuk. A probléma, hogy éjjel-nappal rekedtre ugatja magát a kutya és rettentő zavaró, mert folyamatosan áthallatszik, ugyanis szorosan egymás mellett vannak a házak. A kerítés jó, átjönni nem tud, de ez a folyamatosan, szüntelen ugatás nagyon zaklató és van egy 5 éves kisfiunk is, akit szintén zavar, pláne ha alvás időben nyomatja a kutya. Mindent ugat, szerintem még a levegőt is. Megjegyzem, állatbarátok vagyunk, nagyon szeretjük a macskákat, kutyákat, de ez azért már bosszantó. Az utcában több kutya van, de egyik sem ugat ilyen veszett módra, hogy nem fejezi be. Fiatal kutya, 4 éves kb. Engem nem ugat ha kimegyek a kertbe és ő is kint van, viszont máskor elől a kapunál, szerintem a légmozgást is ugatja és nem fegyelmezik azt vettük észre.

Egyszer sem szólnak rá, hogy fejezze be, mintha nekik ez természetes lenne, hogy rekedtre ugatja magát a kutya és minket ez nem zavarna.


Kérdésem az lenne, hogy mit lehet ez esetben tenni? Nyilván ez kertes ház, nem panel, de azért az ember nyugalmát rendkívül zavarja és sokszor este nehéz elaludni is tőle.


2021. dec. 14. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:
37%

Valószinű a kutyának még nagyon új ez a hely.Még nem tudja mit is kell védeni.Ugye a macskák is nagyon belejátszhatnak ebbe,főleg éjjel. Nálunk is előfordul éjjel,a macska leül a kutya elé az útra .

A kutya gazdája persze hogy rászólhatna,fegyelmeztethetné.

Sokkal többet nem tehetsz ilyen helyen.

2021. dec. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Szólsz nekik, hogy ez nem természetes vagy normális, és tegyenek valamit, a kutyának gondja van. Ez csendháborítás és a napi folyamatos ugatás zavar benneteket.

Jelezd többször.

Végső soron a jegyzőnél lehet birtokvédelmet kérni csendháborítás végett.

2021. dec. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
55%

Mi is hatalmas állatbarátok vagyunk, de nekünk is volt ilyen problémánk. Nálunk konkrétan a hálószoba ablak alatt ugatott a kutya.

Szóltunk a szomszédnak, akkor 1-2 napra betette a kazánházba éjszakára, utána már megint nem.

Végül esténként én zártam be a saját garázsunkba, ahol csináltunk csórinak jó kis helyet.

Tudom, ez elég abszurd, de más megoldás nem volt.

2021. dec. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!