Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Beázhatott-e az alattam levő...

Beázhatott-e az alattam levő szomszéd a szellőző aknán keresztül???

Figyelt kérdés
Sziasztok, 20 éves 7 emeletes ház hatodik emeletén lakom, az alattam levő szomszéd pedig beázott, nálam minden száraz, semmi áradás nem volt, feljött megnézte, mindent ellenőrzött. Nem lakik alattam, a bérlő most 1 hónapja nem lakott ott. Az utóbbi 2-3 napban egy újabb 5x10cm-es folt jelent meg nála, itt esőzések voltak. A folt a fürdőszoba teljesen más szögletében jelent meg. Fenáll annak a lehetősége, hogy a szellőző aknán keresztül folyik be csakis hozzá a víz, se hozzám, se a felettem levő szomszédhoz???? A vízvezetékszerelő 2 nap múlva jön, de csak nem fogja velem szézszedetni az egész fürdőszobát. Van ötletetek?? Nagyon köszömöm!!!!
2021. dec. 5. 11:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én már sok mindent láttam...

Leggyakoribb hibák:

1.Fürdőkád /zuhanykabin nincs jó alátámasztva,és a szélén a súly hatására elválik a sziló a faltól,és a falra érkező víz itt befolyik alulra,és nincs szerviz ablak sehol...

2.A 40-50 éves kádszifon sárgaréz csövei kilyukad,főleg 1 jó pumpálás,meg savazás hatására.

3.Hibás mosógép,csepegése mosás közben, alattomos 1 hiba mert ha 1 járólap fugahiba van akkor befolyik a csempe alá,.és nem veszik észre mosógépnek a szivárgását.

4.(ami nem is a felső hibája) A megázott lakónak nincs rendesen szellőzése(!!) ,és mikor ő zuhanyzik kicsapódik a pára a plafonon!! és fürdés után meg felmegy hőbörögve hogy megint beázott,..meg már penészedik a plafonja(holott az ostobája" SK magának csinálja a kárt azzal hogy lezárta /leszűkítette stb a saját szellőzését)

2021. dec. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
De amúgy még az is megeshet, hogy tényleg a szellőzőn keresztül ázik. Ha cső megy a szellőzőben, akkor az oda tudja vezetni a vizet. Mikor lakszövnél dolgoztam, volt olyan, hogy két szinttel fentebbről ázott valaki, a kettő közti lakásnál nem jelentkezett a víz.
2021. dec. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!