Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az internet modem, esetleg...

Az internet modem, esetleg router folyamatosan megy 0-24 órában?

Figyelt kérdés

Mert én kapcsolgatni szoktam. Akkor mennek ezek a dolgok, ha használom is. Egy kapcsolós hosszabbítóra vannak dugva, azzal kapcsolok mindent ha netezni akarok. Éjszaka pl szerintem tök fölösleges hogy végig menjen, még ha csak 10-12W körül is fogyaszt.

Nálatok hogy van ez?


2022. jan. 2. 17:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
55%

A ki-be kapcsolgatas többet árt az elektronikának mintha éveken át folyamatosan menne.

De nincs is ideje uressben menni, szinte mindig használva van.

2022. jan. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

"A ki-be kapcsolgatas többet árt az elektronikának mintha éveken át folyamatosan menne."

És az nekem miért baj? A szolgáltatóé a "doboz", nem a saját tulajdonom. Az előzőt 10 évesen hibátlanul adtam vissza. Ha ez tönkremenne, majd kapok egy újat.

2022. jan. 3. 08:36
 13/21 anonim ***** válasza:
79%

"nem szeretek pazarolni"

...

"És az nekem miért baj? (...) Ha ez tönkremenne, majd kapok egy újat."


:DDDD


Amúgy nem kapcsolom ki, több eszköz is használja napközben/éjszaka.

2022. jan. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Eleve a telefonok nálunk a családban úgy vannak beállítva, hogy az op-rendszer és szoftver frissítések éjszaka 22-06 között és wifi kapcsolaton jöjjenek le, és ne a drága adatkapcsolatot használják nap közben, ha nem otthon, vagy nem a munkahely megbízható wifijének a közelében tartózkodom. Valamint a ház kamerarendszerére is rá tudok nézni nap közben, ha nincs senki otthon. Szóval 0-24-ben megy a modem és a router is, megy éjszaka is, és akkor is ha nem vagyunk otthon.
2022. jan. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Úgy látom szelektív a Ctrl+V, ugyanis ez lemaradt: "Az előzőt 10 évesen hibátlanul adtam vissza." Még soha életemben nem ment tönkre se routerem, se modemem. :DDDDDDDDD, ugyebár.

Gondolod a 10 éves használt modemet még bárki bármiire fogja használni?! De aki kötözködni akar, az úgyis megteszi...

2022. jan. 3. 15:43
 16/21 A kérdező kommentje:

Frissíteni szintén wifin szoktam. Ezidáig ez semmi gondot nem okozott.

Ahol wifis kamerarendszer van, ott természetesen érthető. De a magyarországi háztartásokban mennyiben lehet ilyen, 1%-ában?! Kötve hiszem, hogy mindenkinek ilyen lenne, beleértve a panellakásban lakókat is.

2022. jan. 3. 15:47
 17/21 anonim ***** válasza:
72%

#15

Miért fontos a kora? Kijelentetted hogy nem érdekel ha hamarabb tönkremegy. Ez mi, ha nem pazarlás? :D


Amúgy akkor is bekapcsolva hagyom, ha szerinted ez nem hasznos válasz. :D

2022. jan. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
72%
Egyre több embernek van wifis kamerája, ma már nem számít luxusnak.
2022. jan. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Uhh, ez ultragáz. Manapság már alap, hogy csomó eszköz rá van csatlakozva a routerre, bármikor bármihez szükség lehet netre. És nagyon fárasztó is az állandó ki-be kapcsolgatás, pl este meg akarok még nézni valamit a neten, jajj, szaladok bekapcsolni a routert... Ja és nem spórolsz vele, hanem tönkreteszed a berendezést.
2022. jan. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

#17 Az semmi.


Pazarlásról beszél, közben meg a hülye kérdéseit irkálja teljesen feleslegesen fogyasztva az időt, pénzt, energiát... :D

2022. jan. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!