Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy állnátok neki egy hazaköl...

Hogy állnátok neki egy hazaköltözés megtervezésének külföldről?

Figyelt kérdés

Egész konkrétan itt arra gondolok, hogy hogyan számolnátok ki, hogy mi a legjobb opció?

- a kiindulási országban (Hollandia) keresni költöztetőt?

- a célországban (Magyarország) keresni költöztetőt?

- vagy a célországban bérelnétek egy költözésre alkalmas kisteherautót s egy ismerőst, akinek van megfelelő jogosítványa, megkérnétek, hogy ő segítsen benne?


De talán, ami még fontosabb:

Hogyan számolnátok ki s határoznátok meg, hogy mekkora s milyen költöztető járműre van szükség, mi volna elegendő?


A távolság kb. 1500km.


Mire érdemes ill. inkább mire nagyon fontos figyelni?


Köszi.



2022. jan. 23. 15:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a m3-t és súlyt nem neked kell kiszámolni.

Költöztem (igaz nem Hollandiából), de a fuvarozó tételesen megkérdezte, hogy miket akarok szállíttatni és ennek alapján ő kalkulálta ki az autó.

Pedig 120 m2-es lakást ürítettem ki.

Pl. 2 franciaágy, 2 egyszemélyes heverő, egy 3 részes nappali szekrénysor, két 4 részes hálószekrénysor, sarokülő, étkező, másik ülőgarnitúra, hűtő, fagyasztó....és így tovább, egészen a dobozokig.

Szerintem komolyabb helyeken ez így van, nem az esetleg laikus megrendelőre van bízva.

2022. jan. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan vennék egyet,itthon meg eladnám.

(Off...ha valaha(használt)autót veszek,szinte biztosan onnét fogok hozni.)

2022. jan. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
@12 Egy kis teherautót is inkább itt vennél?
2022. jan. 24. 13:28
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

#13

Nem a 12-es vagyok, de felmerül a kérdés, hogy van e jogosítványotok - vagy valaki segítő ismerősnek - teherautóra?

Ha viszont csak annyi a cucc, hogy egy Ford Transit is elhozza, ami B-s jogsival is vezethető, akkor nem rossz ötlet ott megvenni és itthon eladni.

2022. jan. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom a hivatalos neve annak a kategóriának (dobozos kis teherautónak), amit B-vel lehet vezetni. Korábban vezettem én is ilyet.
2022. jan. 24. 14:10
 16/23 anonim ***** válasza:

#15

Itt a pontos leírás, hogy mit lehet B-vel vezetni:

[link]

2022. jan. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem is rossz ötlet...

Az ötödik szomszédom egy kamionossal ment ki,és Hollandiában vett egy 7 személyes citroent,-Ő mesélte,mennyire rugalmasak,korrektek ott az eladók. Mindent elintéztek,még a magyar autópálya matricát is!!!

Veszel egyet,jársz vele pár napot/ hetet,hogy megszokd,aztán go...

Itthon akár ugyanannyiért(+a hazaút ára)honosítás nélkül is gyorsan el tudnád adni.

2022. jan. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

#16 Kösz. Ez nekem vészesen szakszerűen van megfogalmazva. :)


2 példa, h milyen autóra gondolok:


[link]


[link]


Ilyeneket vezettem már Hollandiában B-vel.

2022. jan. 24. 20:52
 19/23 A kérdező kommentje:
Bár most nézem, használtan is baromi drágák ezek.
2022. jan. 24. 21:01
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

#18

Nem tudom, hogy a linkeden levőnek mennyi az összsúlya (rajta van a forgalmin) de rád kizárólag ez vonatkozik:

"A 3500 kg-ot meg nem haladó megengedett legnagyobb össztömegű gépkocsi, amely a vezetőn kívül legfeljebb nyolc utas szállítására tervezett és gyártott gépjármű;


Az a) pont szerinti gépkocsiból és 750 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó (könnyű) pótkocsiból álló járműszerelvény. E járműszerelvény megengedett legnagyobb együttes össztömege legfeljebb 4250 kg;"


Egyébként mivel minden kiadott jogosítvány ma már eurokonform, így, ha ott vezetted, akkor itt is vezetheted.

2022. jan. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!