Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Sittelszállításról valóban...

Sittelszállításról valóban létezik ilyen törvény?

Figyelt kérdés
Van az udvarban felújításból keletkezett beton törmelék, kb 1 utánfutónyi és azt hallottam hogy magánszemély évente egyszer bármelyik hulladékgazdálkodásnál leadhatja ingyen max fél köbméter sittet, az körülbelül egy utánfutóra való mennyiség. Kérdeztem a hulladékkezelőt és ott azt mondták hogy egy köbméter 9500 Ft plusz áfa. Ha futóval viszem, azt lemérik és súly alapján fizetnek, de nem mondták hogy egyszer egy évben ingyenes. Természetesen ha létezik ez a törvény, akkor nem fizetek érte hanem elviszem futóval.
2022. máj. 5. 07:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Vannak hulladék udvarok ahol leadható ingyen.

Budapesten kb 2 helyen, de csak zsákolva.(környezetvédelem mi?:)

Győrben helyi lakosok azt hiszem hogy 1 m³-t havonta leadhatsz, ott konténerbe kell lapatolni, ingyen a helyi lakosnak.

Mindenhol más a törvény, a neten utána nézhetsz.

2022. máj. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi! Itt csak hulladékgazdálkodási Kft van, más sitt udvar nincs, de ott ugye nem adható le a sitt ingyen? Megutaztatni nem fogom, kénytelen leszek akkor méretni és fizetni érte.
2022. máj. 5. 08:08
 3/16 anonim ***** válasza:
A megyében biztos hogy van valahol.
2022. máj. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Helyi rendeletben szabályozhatják, ez nem országos törvény.


NÉzd meg a honlapon a feltételeiket. Olyan sehol nincs, hogy _bármelyik_ telephelyen le lehet adni.

Nálunk is lakcímkártyával lehet a megszabott mennyiségű cuccot leadni,

2022. máj. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Sőt, többet is leadhatsz, ha adsz a helyi kiskakasnak egy kis pénzt.

[link]

2022. máj. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A megyében 20 km-re van ilyen lerakat, de most 5-6 mázsa sittel nem futózok 20 kmt, inkább kifizetem helyben a 3-4 ezret, ami súly alapján van.
2022. máj. 5. 08:25
 7/16 anonim ***** válasza:
Fizessen törmelék lerakásáért, akinek hét anyja van. Jó dolgukban már azt sem tudják miért kérjenek pénzt! Mi fogtuk, belapátoltuk egy gödörbe. Jó idő. Kutya sem tud róla, meg sem kérdezi.
2022. máj. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7, gondoltam rá hogy elásom, de kicsi az udvar és ami szabad terület van, az veteményesnek hagytuk. Paradicsom, paprika meg 1-2 konyhakerti fűszer, zöldség van benne. Ezért nem akarom bolygatni.
2022. máj. 5. 08:42
 9/16 anonim ***** válasza:

Saját kertben hülyeség is elásni, mert szinte biztos, hogy néhány évvel később ugyanott akarsz majd földmunkát végezni és iszonyat szívás betömörödött sittet felásni a földből.

Még egy dolgot megpróbálhatsz: feladsz egy hirdetést, hogy töltősitt ingyen elvihető. Nálam 8 köbméter kavicsos föld volt, meghirdettem és az utolsó szemig elvitte egy helyi lakos, aki fel akarta tölteni a telkét.

Szerencse is kell hozzá, de érdemes megpróbálni.

2022. máj. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#9, igazad van, de nekem már nagyon fontos lenne hogy elkerüljön a sitt, mivel útban van. Nem várhatok hónapokat hogy valaki elvigye. Itt helyben meg tudom, mert kérdeztem hogy nincs lehetőség ingyen lerakni. Mérik súlyra és az alapján kell fizetni. Volt egy sittlerakat, téglákat meg házbontásból származó beton törmeléket hordtak oda helyi lakosok és az önkormányzat beszüntette, le van sorompózva az út, pedig egy eldugott puszta helyen volt és nem szemetet hordták oda, hanem az ilyen sittet.
2022. máj. 5. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!