Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Sittelszállításról valóban...

Sittelszállításról valóban létezik ilyen törvény?

Figyelt kérdés
Van az udvarban felújításból keletkezett beton törmelék, kb 1 utánfutónyi és azt hallottam hogy magánszemély évente egyszer bármelyik hulladékgazdálkodásnál leadhatja ingyen max fél köbméter sittet, az körülbelül egy utánfutóra való mennyiség. Kérdeztem a hulladékkezelőt és ott azt mondták hogy egy köbméter 9500 Ft plusz áfa. Ha futóval viszem, azt lemérik és súly alapján fizetnek, de nem mondták hogy egyszer egy évben ingyenes. Természetesen ha létezik ez a törvény, akkor nem fizetek érte hanem elviszem futóval.
2022. máj. 5. 07:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Akkor természetesen jobban megéri, ha helyben adod le pénzért.
2022. máj. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Helyileg szabályzott dolog. Nálunk nincs éves lomtalanítás, viszont egyszer egy évben dijmentesen kérhetek egy 4m3-es konténert.
2022. máj. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
#12, akkor csak én élek ilyen sz.r helyen. 25 ezerbe kerül itt egy kisebb konténer.
2022. máj. 5. 12:31
 14/16 anonim ***** válasza:
25e? Itt 40e a 3 köbös, ha könnyű szemét van benne. Egy normális méretű 6 köbös sittes konténer hetven. Irdatlanul elszálltak az árak, de már 2018-ban is 45e volt errefelé (Bana). Persze itt sincs lomtalanítás.
2022. máj. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Itt van évente lomtalanítás, de csak olyat visznek el hogy zsákolt ruha, kisebb bútor, szék, ágymatrac. Szóval pont azokat viszik amit nem kellene. Mert már a műanyag dolgokat se viszik el, mert környezetszennyező.
2022. máj. 5. 13:11
 16/16 A kérdező kommentje:
Elvittem ma a szemétlerakóba és 5 mázsa 40 volt, amiért 6400 ft-it fizettem. Nem kellett sokat utaztatni, 2 km távolságra van.
2022. máj. 6. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!