Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A panellakásnál még a mobilház...

A panellakásnál még a mobilház is jobb?

Figyelt kérdés

2022. jún. 21. 18:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
89%
Így önmagában, hogy panel, vagy mobilház, nem lehet összehasonlítani. Vannak jó környéken, normális lakókkal panellakások, ahol jó lehet élni. Azért az átlag panelházakban sokféle ember él, általában van egy-két hülye és nem a legjobb környék egy panel lakótelep. A szellőzőkön keresztül terjednek a szagok, áthallatszik a mosógépek, porszívók zaja. Egy mobilház viszont valószínűleg külsőbb területen van, az is lehet pl putris rész. De maga a mobilház jó megoldás, ez nem egy lakókocsit jelent, ugyanolyanra meg lehet csinálni, mint egy téglaházat, szóval inkább az a fontos, hogy hol van.
2022. jún. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
17%

7-8


Ti panelen szocializálódtatok, ezért nektek ez a csúcs amit valaha anyagilag elérhettek.

De nem árt ha tudjátok, hogy van élet a panelen kívül is.

Sőt....ott van csak igazán!

2022. jún. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
93%

12. Tégla társasházban nőttem fel, szóval ez nem jött be. Felnőttként költöztem panelbe előbb amikor egyetemista lettem és albérletbe mentem, aztán később azt vettem első lakásnak, mert ugyanígy huszonévesen csak arra volt pénzem. (Ez milyen fikázás már részedről? Bocs, hogy huszonévesen csak egy 25 milliós panelra volt pénzem az életem elején és nem tudok venni minimum kétszer ennyiért egy családi házat... - Te hol élsz? Szerinted hányan vesznek fiatalok családi házat, pláne egyedül? Hányaknak van rá pénze? A huszonévesek 90%-a még egy saját tulajdonú panelről is csak álmodik.)


Senki nem írja, hogy egy panel jobb, mint egy sima családi ház. A kérdés a panellakásról vs. mobilházról szólt.

2022. jún. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Nem jobb.
2022. jún. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
96%

#7: Teljesen egyetértek! Panelben élek 7 éve. Tizedik emelet. Biztonsági ajtó van és műanyag ablakok. Alig vannak zajok. Néha lehet hallani ajtócsapkodást, de csak tompán. Szagok a lakáson belül nincsenek. Rengetegszer van, hogy a lépcsőházban érzek valami szagot, de a lakásba belépve már csak a megszokott otthoni "tiszta" illat van. Nagyon ritkán a konyhai szellőzőn átjön a fasírt illat a szomszédból.

Amikor beköltöztünk, akor voltak kétes elemek a házban, de mióta fölmentek az ingatlanárak, ezek a lakók eltűntek. Maradt pár nyugdíjas, azok nem sok vizet zavarnak, még beszélgetni is lehet velük meg egy csomó 30-40 körüli, egy gyerekkel vagy anélkül. A 44 lakásból egy roma társaság maradt, akikkel még probléma van, de azok se bántanak senkit, csak büdösek és hangosak néha.


A tároló hiányát megoldottam annyival, hogy bérelek a közelben egy garázst, így a kocsi sem az utcán alszik, plusz elfér benne a bicikli meg még pár cucc. A kert annak ellenére nem hiányzik, hogy kertes házban nőttem fel. A kertet ugyanis gondozni kell télen-nyáron. Ha meg bográcsozni akarok a haverokkal, arra vannak lehetőségek a városban.


Ami negatívum, hogy a társasháznak nincs sok pénze, így felújítások nehezen mennek, meg időnként szemetes a lépcsőház. A vasbeton tartja a meleget, így télen-nyáron meleg a lakás. Télen szellőztetéssel, nyáron klímával ezt is megoldjuk.


Cserébe nagyon jó helyen van a lakás, bolt, orvos, gyógyszertár, pékség, piac, hentes itt van 2 percre és a városközpontba is 20 perc besétálni.

Nem cserélném el egy vacak mobilházra, az biztos. Rendes házra meg nincs pénzem még szoftverfejlesztőként sem, mert ha nem a várostáblán kívül akarok venni, az 70 millióba kerül legalább...

2022. jún. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!