Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehet ma még alacsony mosógépe...

Lehet ma még alacsony mosógépet kapni?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk, eddig az a régifajta Hajdu volt, de meghalt szegény. Szeretnék egy olyan kicsi gépet venni, de mind olyan nagyok. Elöltöltőset nem tudok berakni, még a vékony fajta sem fér be, mert akkor egyrészt csak oldalazva lehetne bemenni a kádhoz, másrészt ki sem tudnánk nyitni az ajtaját, mert nincs annyi hely. A felültöltősek meg olyan magasak... nem is értem, ha 30 éve belefért egy olyan kicsi dobozba a mosógép elektronikája, ma miért nem? Vagy mégis és lehet ilyet kapni valahol?
2010. szept. 20. 23:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

10:34 vagyok.

A miénk egy vidéki megyeszékhelyen lévő '83-ban épült, 3 nagy szobás (+ a tetőtérben még kettő félig, szerkezetkészen kialakítva) családi ház.

A fürdőnk mérete: 1,3x2,4m. Azért tudom ilyen pontosan, mert nemrég csempéztettük újra. A legkisebb kád, 1,4-es, az pont nem fért volna be. Hosszába elfordítva meg nagyon sok helyet foglalt volna.

Igaz a WC külön van, de az is csak 0,9x1,3m méretű.

2010. szept. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

sztem én nevezhetnék a legkisebb fürdő kitüntető címre :D

az enyém 150cm széles, 180cm a másik falhossz, belmagasság pedig 260.


másnak lehet, h a wc-je nagyobb, de az enyémben elfér a zuhany, a mosdó, és a wc is :D ja, és sosem éreztem magam benne rosszul, még van rajta egy 90x90cm-es ablak is, ami azért ilyen kis helyre túlzás :D

2010. szept. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Na most már kíváncsi voltam és én is megmértem a fürdőt: ez nálunk 1,5*2,1 méter, amiben benn van egy kád keresztben, mosdókagyló, wc az egyik oldalon, a másikon meg a mosógép (lesz majd), meg egy jóó nagy, régifajta radiátor.

Nem ragaszkodom én a Hajduhoz, pláne ezekhez a régiekhez, a családban 4 van, ebből 3 pont ugyanazon a héten ment tönkre, gondolom, ha vennék egy másikat, az is hamarosan megadná magát. De akkor lesz egy magasabb, nem tudok mit tenni, azt a kicsi fajtát néztem, de csak 3.5 kiló ruha fér el benne, ami nagyon kevés.

Köszönöm a válaszokat!

2010. szept. 22. 01:13
 14/15 anonim ***** válasza:

A régi Hajduk azért elmentek 20-25 évet nagyjavítás nélkül, simán.

Ha újat kéne vennem én se régit, hanem egy új, modernebb típust vennék. De! Ne a tartósság legyen az indok! Mert ezek az új gépek bizony átlagban 4-5 évnél nem nagyon bírják tovább. Legalábbis én a környezetemben mindenhol így hallom.


22:39!

"sztem én nevezhetnék a legkisebb fürdő kitüntető címre :D"


De nem tudjuk milyen és főleg mekkora lakásban laksz. Mondjuk egy kis panel garzonban szerintem még elfogadható az a méret. És sokkal jobb elrendezésű, a szélessége miatt legalább még egy kád is elfér benne normálisan.

De egy 100nm-es kétszintes házhoz erős alulméretezést érzek az alig pár centivel nagyobb fürdővel kapcsolatban, mint a tiéd.

Szóval nem mindegy mekkora alapterülethez viszonyítjuk!


Egyébként a miénken is van ablak. Ami szerintem nem rossz, mert növeli a térérzetet. A mérete ha jól emlékszem 60x40-es.

Radiátor is van nálunk is. Egy 60x60-as dupla lapradiátor.

A belmagasság pedig szabvány, szintén 260 vagy 270.

2010. szept. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

én vagyok a "legkisebb" fürdős :D


nos, maga a lakás 50nm, elég jó beosztású, ahhoz képest hogy panel, a konyha tágas, szellős, rendesen elfér benne minden. és van egy 4nm-es erkélyem is :)


persze, szerintem is elég ciki, ha egy 100nm.es házban pár nm a fürdő, de mint a korábbiakban más is említette, hogy ha a szobák, és a többi közös helyiség tágas, akkor minek nagy fürdő, hiszen ott csak napi 20 percet tölt az ember. amit úgy néha hiányolok az az 1 plusz külön wc, egyébként jól érzem magam itthon.

2010. szept. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!