Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hallottam hogy erkély napeleme...

Hallottam hogy erkély napelemet Magyarországon nem lehet használni legálisan a hagyományos módon. Úgy lehet használni ha nem kapcsoljuk rá direktben a hálózatra hanem csak a napelemre kapcsoljuk rá a fogyasztókat?

Figyelt kérdés
2022. aug. 12. 09:09
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
37%
10 ne kavarj, te először hagyomásnyos módrol kérdeztél!
2022. aug. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Súlyosabb a helyzet mint gondoltam. Kezd a "nem" fogalmának a tanulmányozásával.
2022. aug. 12. 12:34
 13/30 anonim ***** válasza:
19%

Na majd amikor lángol az erkély, akkor leszek kiváncsi a fejedre :D

Ilyen idióta hozzáállást.... nem is értem. Nem a fogyasztást csökkentenétek, hanem még vásároltok sok100k-ért, meg millákért napelemet és még még még még használjunk még több energiát!!

Az agyatokat kéne kicsit valahogyan megműteni és megreformálni. Nem kell több energiát használni ha nem muszály. Mi a tökömet lehet egy panelben annyit fogyasztani hogy nem férsz bele az átlagba? Aluminium kohó van az előszobaszekrényben vagy mi? Pont ti akik a fűtés miatt nem kaptok semmi büntetést, bőven beleférnétek a keretbe és élhetnétek nyugodtan tovább mint eddig a rezsicsökkentett árral.

Laktan panelban, akváriummal, tv-vel, számítógépekkel, villanysütővel, bojlerrel bőven belefértem a 2500kWh/évbe. 🤷‍♂️

2022. aug. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik portálon azt írták, hogy németországban csak ki kell tölteni egy nyomtatványt és be lehet dugni ezt az erkély napelemet a konnektorba. Csodálom a németeket. Nekik sikerült megoldani az összes problémát amit itt írtok.
2022. aug. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
14 mással is így, van. 13-as trollal nem kell foglalkozni bevizsgált gyártott termékrol.van szó nem valami barkácsrol, ráadásul a klíma mosogep mosogatógép és videoszerkesztés fogalmakat se ismeri
2022. aug. 12. 15:15
 16/30 anonim ***** válasza:

Független akar lenni a sz@rkavaróktól... Nem a fogyasztás a lényeg feltétlenül...

Én is ezért csináltam. Mondjuk 4 éve farigcsálom a sajátomat.

Tehát nem a rezsidémon kergetett ide.

Vagy is hát eleinte szünetmentest akartam úgy 6 éve... Családi ház, szóval nem függök más bent lakóktól.

Nincs áramszünet, nincs ingadozó feszültség semmi. Azóta nem megy tönkre semmi...


Panelben is lehet függetlenedni, részben vagy akár teljesen, pláne ha nem stabil az ellátás, sok az áramszünet vagy ingadozik a feszültség. Ezektől ki lehet készülni és a készülékek is ki tudnak készülni.

Mondjuk mikor anno panelben laktam és nagy volt a fogyasztásom a villanyszolgáltató azzal jött hogy van egy rövidzár a falban és odamegy az áram... Kicseréltettem az alu vezetékeket, és kidobtam minden nagy fogyasztót, minden régi gépet ami nem volt energiatakarékos, na ja a világítást is Spot izzókról akkor még fénycsövekre és láss csodát.

Na nem a vezeték miatt volt de az engem spontán zavart hogy falba volt betonozva az alu kábel...


Mondjuk egy Bojler azért tud sokat enni sok helyen nappali villanyon van ugye, ha esetleg légkondi is van mert meleg a panel nyáron és 2-3-4 fokkal melegebb van mint kint akkor sokat is fogyaszt. Az nem fér bele 5000KHh/évbe sem.

És ebben semmi luxus nincs, és amúgy normál felhasználás.


Egyébként az erkélyes holmi nem olyan xar mint reklámozzák itt a szolgáltatók, meg nem hülyék csinálták. Azért lehet konnektorba dugni mert hülye biztos. tehát he nincs áram a hálózaton minő csoda ez sem ad semmit a hálózatra mint a visszatáplálós rendszerek. Mondjuk visszafelé nem fog forogni a villanyóra, tehát érdemes fogyasztani is az áramot különben nem sok haszna van.

2022. aug. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Én azt nem értem hogy Orbán miért nem ebbe nyúl bele a hatalmával? "Derék"dolog engedélyezni a természetvédelmi területek kiirtását mert fontosabb a szegény ember hogy ne fagyjon meg mint a védett erdei béka 🐸 és az egész erdő, de nem középkori jobbagyok vagyunk akiknek a földesúr nagy kegyesen megengedte hogy fát vágjanak az uradalmi erdőben. Nagyon sok a diplomás. Sok nem diplomásnak is vannak erre elegendő fizikai ismeretei, akinek meg nincs az is el tudja olvasni hogy csak minősített szerelővel szabadna felszereltetni aki megszabja feltételül hogy milyen típusú milyen azonosítóval ellátott eszközök jöhetnek szóba... De jelenleg még így se lehet..
2022. aug. 12. 16:27
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Frissen kivágott fa fűtőértéke töredéke a száraz fa fűtőértékének.

Szagértők nincsenek a kormányban, mert a valóság nem hajt fejet az ideológiának.


Engedd el,egy elmebeteg. Megígérte 2002 -ben ha újra megválasztják valaha tönkreteszi az országot.


Segíts magadon, ne hagyd hogy gúsba kössenek. Ebben nagyon jó a magyar hogy magának keresse a megoldásokat. Ezért lettünk ilyenek mert mindig valami idiótát választottunk vagy kaptunk. Nem mertük az életünket a kezünkbe venni. Kicsiben tedd meg magadnak. Ha úgy érzed anyagilag neked megéri, vagy szeretnél függetlenedni, olvass utána kérdezz, beszélgess aztán ah úgy van vágj bele.

2022. aug. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Ez a frissen kivágott fa egy nagyon nagy közgazdasági probléma. Ha szárítja s annyival később adja el mégha többért is adja el addig is áll benne a pénze. Jobban megéri eladni jobban megeri friss fát venni s aki megveszi annak is jobban megéri azonnal elégetni mint várni a száradást miközben akkor mehlg neki áll benne a pénze... Amit írsz az papiron fizikilag igaz de nem egy pénzalapu világban érvényes.
2022. aug. 12. 16:47
 20/30 anonim ***** válasza:
A villanyórát akkor is megzavarja ez az erkély napelem, hogyha nem termel vissza? Mert ha meg lenne oldva, hogy csak akkor működne, amikor a lakás fel használja az összes termelt áramot, akkor szerintem nem lenne gond vele. A villanyórák áramerősséget mérnek nem?
2022. aug. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!