Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hallottam hogy erkély napeleme...

Hallottam hogy erkély napelemet Magyarországon nem lehet használni legálisan a hagyományos módon. Úgy lehet használni ha nem kapcsoljuk rá direktben a hálózatra hanem csak a napelemre kapcsoljuk rá a fogyasztókat?

Figyelt kérdés
2022. aug. 12. 09:09
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Műszakilag megoldható minden. Még a visszatermelés is. Itt jogi problémák vannak...
2022. aug. 13. 10:36
 22/30 anonim ***** válasza:

A villanyórák feszültséget és áramerősséget mérnek egyszerre. A régi mechanikusankál ha az áramtekercsen megváltozott az áramirány, még visszafelé forogni is képesek voltak, ezen alapult a konnektorba dugható, trafós adapterből átalakított áramlopó is. A primer tekercs rendesen a fázis-nulla közé volt kötve, a szekunder meg nagyon vastag huzalból volt pár menetnyi, egyik vége a fázison, a másik vége egy vastag vezeték, aminek a végén jellemzően egy laposelemből kivett rézlemez, amit be lehetett dugni a méretlen oldalon a fő kismegszakítóba a ház és a működtető kar közti résen.

A digitális fogyasztásmérők ezt a megoldást már nem tolerálják.

2022. aug. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Szerintem fontos lenne azt az áramot be is gyűjteni valahova de nem a hálózatba, hanem egy power stationbe, de azzal szerintem okés lenne
2022. aug. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Nem lenne szükség rá mert ez csak rásegítés meg lehetne, meg lehetne oldani hogy csak ide oda kapcsolja a fogyasztók egy arányát attól függően hogy mi megy pillanatnyilag a napelemről csak a probléma az hogy ehhez is rá kéne csatlakoztatni a hálózatra, csak az energia nem menne bele. Viszont jogilag ez se stimmel jelenleg. De hogy nincsenek valami jogi biz bassz kibúvó kiskapu például ha optocsatolóval van rá csatlakoztatva akkor még a elektromágneses téren keresztül sem csatlakozik. Ha ezt se lehetne az majdnem olyan lenne mintha azt mondanák hogy ránézni se szabad.
2022. aug. 14. 07:17
 25/30 anonim ***** válasza:
Nem értem miért akarod minden áron hálózatra kötni :D hát csak felrakod egy aksira, és egyes eszközök az aksiról mennek, akár éjszaka is a nappal begyűjtöttel :D
2022. aug. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Az plusz költség és nem azért költünk hogy aztán minnel kesobb hozza vissza az árát
2022. aug. 14. 12:34
 27/30 anonim ***** válasza:
Hát, lehet gondolkodni kicsit hosszabb távon is, mondjuk ha a gáz egy részét is kiváltod vele egy villanyradiátorral, vagy bármiylen elektromos fűtéssel akkor gyorsan visszahozza
2022. aug. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Ahhoz iszonyatos mennyiség kéne a napelemből hogy a fűtést is visszahozza. Igaz hogy az akkumulátor ára már nem sokat számítana Persze azt is mérlegelni kell hogy nem túl sokáig bírná lehet hogy évente cserélni kéne.
2022. aug. 14. 13:10
 29/30 anonim ***** válasza:
A bluettinél 2500 ciklusra szabatolják az aksikat, persz eok csak egy kilowattos a legnagyobb de mondjuk ha folyton töltődik nappal...meghát nálunk a családi ház napi 5 kW-ot eszik...erősen gondolkodom ilyen emgoldásban hogy nyáron a mobilklíma menjen innen, nem gondolkodom full napelemes házban, de szerintem sokat lehehet a számláról, illetve élan én is villanyradiátort kötnék rá, aztán megy ameddig megy a termeléssel, a termosztát elintézi hogy addig nem fogy annyi gáz...
2022. aug. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

28 Akku az kényes kérdés de odafigyeléssel azért jól bírják a jó akkuk.

Veszel egy átlag autó akkut akkor az valóban elkeserítő tud lenni. HA egy jobbat veszel és karbantartogatod akkor 20 év is kihozható belőle.

pl a Banner akkuk jóval jobbak mint a nevükből jobbnak gondolt darabok.

Utánna lehet olvasgatni mert sok féle van pl vasfoszfát akkkuk is nagyon jók. NYilván nem kezdenék úgy hogy na beletolsz milliókat.

Kell inverter, ... stb. Sok minden. Panelben hely probléma... stb. Kivágod az erkélyre sem jó mert az akku sem a meleget sem a hideget nem komálja.

Világítást tuti ki lehet váltani vele, sőt tavasztól őszig a melegvizet bojlerben, ha a melegvizfogyasztásra is odafigyeltek. Fűtés hát ha egyedi fűtésetek van akkor valamelyest igen. Ott mivel közös lónak túrós a háta nem tudsz sörkollektorral sem játszani mert nincs hely. Szóval ha nincs szigetelve akkor az erkély fal szigetelése kívülről, más falak pedig belsőleg szigetelhezőek. Nem ez a legjobb de a semminél jobb.

Lányoknak meg kell mondani hogy a 26 fokos lakásról mondjanak le. Hogy ne legyen drasztikus fokozatosan lehet hozzászoktatni őket. Jó nem a 19 -hez mert abban csak úgy heverészni a hálóban jó takaró alatt. Ja igen háló, nem kell atomra fűteni. Van az a tevékenység aminél jó ha nem fagy be a hátsód de alvás több időt vesz igénybe és jobb a hidegebb. Mi 20 fokban szeretünk aludni. Totálisan ki van kapcsolva a hálóban a fűtés. A szoba ajtaja nappal nyitva, 20 fok környéke van így este, reggelig meg 1 max 2 fokot csökken. Ha kinyitom az ajtót értelem szerűen nem csökken.

Fűtés légkondival is lehet. Hőszivatyús, szóval a felvett elektromos energiából képes több fűtőteljesítményt de minimum annyit elővarázsolni.

Ha van légkondi. HA nincs nem most szereltetném be.

Mindenesetre a Világítás és a kisebb fogyasztású berendezéseket át lehet pakolni akkura, napellemtöltéssel.

Nem tudom villanyszerelők mennyire komálják, mondom én a lakás belső kismegszakítójár akasztottam az inverteremet,a külső fele egy kismegszakítón keresztül a hálózatra kapcsolódik és ott vannak az akkuk. Szóval pl a Világítási kört rá lehet így akasztani az akkura, persze arra érdemes figyelni gogy az inverter jó ha minőségi szinuszos, ez sajnos drága.

Egy haverom kis lakásban él és 12V -ra akasztotta át a világítását ami led -es. Led szalagokkal világít a lakásban. Sima világítás hálózatos. Notebook hoz is van 12Vtöltője, telefon. Apró fogyasztók mind megoldhatók.


Én azt mondom a saját lehetőségeiden gondolkozz el és abban az irányban indulj el, ne durr bele.


Arra is érdemes számítani hogy valamennyi W rá van írva a napelemre hogy az a max. Az nem azt jelenti hogy nálad is tudni fogja. Ideális napszög esetén szuper tiszta égboltnál, lesz egy idő ameddig tudja. Amúgy meg 2/3 vagy fele lesz az átlagos.

Nézd meg milyen fogyasztóid vannak, melyik kiváltásának van értelme rövid távon... stb. Fűtésen hogy lehet visszacsavarni.


Hosszú távú megtérülést és beruházást kell számolni. Persze villanynál a függetlenség mértéke is érdekes lehet.

2022. aug. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!