Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha felsózom a járdát de...

Ha felsózom a járdát de valaki tűsarkúban elesik akkor is felelős vagyok?

Figyelt kérdés

Az autósoknál van "a nem a látási és útviszonyoknak megfelelően vezette a járművét" megfogalmazás.

A gyalogosnál van olyan, hogy nem az időjárási viszonyoknak megfelelő lábbelit viselt ? pl. Tűsarkú divatcsizma tükörsima talppal hóban.


2019. jan. 6. 22:00
 1/8 anonim válasza:
0%
Miért valaki elcsúszott és téged okol? Bármilyen cipőben eleshet bárki bárhol, főleg ilyen időben, azért senki sem felelős
2019. jan. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
A tüsarkuban sokkal biztosabb a jégenjárás mint lapos sarkuban!!!!!!
2019. jan. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mindenhol arról cikkeznek, hogy a családi házak előtt a járdát a tulajnak kell takarítani és a bekövetkezett balesetért ő a felelős.

De hiába takarítok ha valaki saját maga nem tesz meg mindent annak érdekében, hogy ne legyen baleset.

2019. jan. 6. 22:09
 4/8 A kérdező kommentje:

#2

Érdekes módon egy sarkkutatót sem láttam a jégmezőn tűsarkúban. Szólni kéne nekik.

2019. jan. 6. 22:11
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Félreérted, vagy akarattal félremagyarázod.

Nem az a lényeg, hogy felsózzad a járdát, hanem az, hogy csúszásmentes legyen!

A kettő egészen más.

Homok. hamu is megteszi, hogy ne csússzon.

2019. jan. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%
A lényeg, hogy takarítsd le, ne legyen jeges, csúszós. Ha így teszel, valaki mégis elesik mert blfsz es megbotlik a saját lábába, nyilván senki nem fogja rádkenni.
2019. jan. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
16%
Hát ez nem könnyű, a mi házunk előtt tavaly csúszott el a szemem láttára egy lány olyan csizmában, amit írtál, és hát igen, nem volt tökéletesen hómentes a járda... aranyos volt a lány, mert rögtün mutatta, amikor kirohantam hozzá, hogy csúszós a csizmatalpa, de nekem is van hasonlóm, pontosan tudom, hogy a tükörsima talpú magassarkú sem csúszik a rendesen letakarított és felsózott aszfalton, szóval én végül is teljesen felelősnek éreztem magunkat (és egy jégfolton meg recés bakancsom se talál fogást...). Azóta nem elégszünk meg azzal, hogy csak félresöpörjük a havat és kiszórunk pár marék sót, hanem szépen alaposan takarítjuk a járdát.
2019. jan. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%

Én meg nem sózom, és nem csak azért mert tilos.

Egyszerűen nem fogom tönkre vágni sem a járdámat, sem a növényeimet.

Eltolom a havat oszt jó napot.

Ha a hülye divatcipője miatt pofára esik, akkor játssza le a biztosítómmal.

Ugyanis a háztartási biztosítás ezt is fedezi.

2019. jan. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!