Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Létezik olyan beltéri mozgásér...

Létezik olyan beltéri mozgásérzékelő, ami a mozgás észlelésekor felkapcsolja a világítást és ki-/bekapcsolgatás nélkül mindaddig bekapcsolva tartja, ameddig emberi jelenlétet érzékel a helyiségben?

Figyelt kérdés

Gondolom, valamilyen testhőmérséklet-érzékelésen alapuló megoldást kell keressek.

Nézegettem is PIR mozgásérzékelőket, de csak olyanokat láttam, amiknél a bekapcsolás után időzítetten működik a kikapcsolás.

Nekem olyan megoldás kellene, ami az emberi jelenlét érzékelésével bekapcsol, az emberi jelenlét megszűnésének érzékelésével pedig ki.

Van ilyen? Mit, milyen eszközöket ajánlanátok? Merre keresgéljek tovább?



#világítás #mozgásérzékelő #emberi jelenlét érzékelők #hőmérséklet érzékelők #beltéri világítás vezérlése
2022. szept. 16. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól írtad, hőmérséklet-érzékelős kamerák között keresgélj. Zsebbenyúlós...
2022. szept. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

"kamerák"

Jól értelek? Önmagában megvásárolható hőmérséklet-érzékelő nincs, csak kamerába épített?

Azaz csak hőmérséklet-érzékelős kamerákkal lehet megoldani, amit szeretnék?

2022. szept. 16. 12:33
 3/6 anonim ***** válasza:

A pir teljesen jó. Amíg ott vagy addig érzékel, és van világítás. Az időzített kikapcsolás arra szól, ha már nem érzèkel jelenlétet, késleltet, mert hátha nem mozdulsz pár másodpercig.

Így ha jelenlét van, van világítás; ha nincs jelenlét pár sec és kikapcsol.

Ha nagyon tökéletes dolgot akarsz, ahoz kamera, képelemző szóval felejtős.

2022. szept. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, kifejezetten az "időzített kikapcsolás" lényegének megvilágítását.

Teljesen elégséges számomra a normál PIR érzékelő, önmagában.

Arra, amire én szeretném használni -családi ház, lakrészek/helyiségek világításának vezérlése- számomra indokolatlan lenne ennél tökéletesebb megoldás.

2022. szept. 16. 13:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden étterem, benzinkút, stb. klotyójában ilyen van.

Legközelebb kérdezz rá, hogy honnan szerezték be!

2022. szept. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A PIR nem a hőre kapcsol, hanem a hő változására. Tehát pl. a radiátor nem fogja beindítani, ahogy egy mozdulatlanul tévéző ember se. Egy rövidebb időszakot áthidal az időzítés, de alapvetően csak olyan helyiségekbe megfelelő, ahol jellemzően mocorognak az emberek. Ha ilyen helyre kell, oda elég olcsón lehet venni. (Ami mozgásérzékelős lámpák nekem voltak, azok csak ilyen 2 évet bírtak.)
2022. szept. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!