Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Baxi kondenzációs cirkó...

Baxi kondenzációs cirkó kazánban van őrláng?

Figyelt kérdés
Minden el van zárva, a kazán nem megy. A gázórán az ezred m3 mégis lassan forog.

2022. szept. 20. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Valahol gáz szivárgás van. Ha azóra a ázon kívül van valahol az udvaron és aföld alatt megy a vezeték a házba lehet ott van gond. Ha régi vascső lehet kezd kirohadni és már vanegy pici lyuk ahol szivároghat akár. Én mindenképp hívnék egy szerelőt, hogy nézze át alaposan az egész rendszert, lehet az óra hibásodott meg.
2022. szept. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen kazánokban már nincsen őrláng.
2022. szept. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tizedesváltásnál leállt. Az előszobában van, de nincs gázszag.

Most figyelni fogom egy darabig.

2022. szept. 20. 19:39
 4/8 A kérdező kommentje:

Elindítottam a kazánt 10 percre. Kikapcsolás után megint tizedesváltásig lassan forgott az óra.


A gázcső néhány helyen a falon megy keresztül. Ahol látható, mindenütt le van festve. kivéve két elzáró, illetve a kazánon belül.


Shol nem érzek gázszagot. Hogy lehetne ilyen enyhe szivárgást kimutatni?

2022. szept. 20. 20:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Vegyel gazszivargas vizsgalo spray-t. Lefujod vele a cso csatlakozasokat, idomokat konyokoket es megnezed buborekozik e valahol. Ha igen, ott a szivargas.
2022. szept. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért az érdekes, hogy nem fordul át a számláló.
2022. szept. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mára terveztem, hogy leszakaszolom a konyhába, ill. a kazánhoz menő vezetéket, ill. lemérem, hogy percenként hány liter gáz szivárog.


Nem jött be. Mára leállt a gázóra forgása. Többször kinyitottam a konyhában a gázt, amikor lezártam, leállt az óra.


Csak arra tudok gondolni, hogy a kazánon belül volt szivárgás. Valami szellep nem zárt le rendesen. Egy hónapja szervizelték.

Mindenesetre jobban oda fogok figyelni rá.

2022. szept. 21. 10:36
 8/8 A kérdező kommentje:

#6


Minidig a 9-es és 0 között állt le, s látszott, hogy próbálja megmozdítani a következő tárcsát. Nagyjából 10 liter gáz mehetett el percenként. Ma akartam pontosan megmérni.

2022. szept. 21. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!