Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázkazáncsere előtt kell...

Gázkazáncsere előtt kell villanyszerelő bevonása?

Figyelt kérdés

Adott egy 20 éves Baxi kazán, amit jövőre ki szeretnénk cseréltetni új, kondenzációs kazánra.

Annak a folyamatát ismerjük a tervezétől a megvalósításig, az a része érdekelne, hogy az elektromos bekötést villanyszerelővel kell megcsináltatni?

Mert jelenleg egy B6-os 1 P kismegszakító van csak oda felszerelve, ahová a kazán elektromosan be van kötve és van a konnektor, amibe be van dugva. Az is kb 20 éve lett odatéve.

Az itthoni elektromos hálózat már fel lett újítva, az rendben van, de a gázkazánnál nem lett hozzányúlva.

Kell átalakítás?



2021. okt. 1. 22:28
 1/3 mindentudó99 ***** válasza:
Ha oda nem is kell a hivatalos átvételhez keel villanyszerelő papír is.(eph papír) A termosztátot is rá kell köttetni.
2021. okt. 2. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi is ebben vagyunk epp.

A kismegszakito szekrenybol bevittem kulso falon csoben 3x6mm2 vezeteket. Egy uj kismegszakito szekrenyig a kazanhazba.

Oda bekotottem fi relet es kismegszakitot a kazannak.

Oda kell majd bekosse a villanyszerelo.

A lenyeg az, hogy kulon legyen 6mm2 fold vezetek dedikalva neki a gerincrol. A fazis es nulla mehetne kisebbel is de lesz bojler meg egyeb, ezert vittem nagyobbat.

Plusz le kell meg foldelni bilinccsel a csoveket. Ezt mar a szerelore hagyom.

Illetve a gazcsovet az oranal ossze kell kotni ugyanigy.


A termosztatot nem ertem mire irtatok. Az a szobaba megy majd, bar mi a radiatorra teszunk olyan szelep termosztatot ami inditja a kazant is egy kozponti egysegen keresztul.

2021. okt. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 a központi egységét szokta bekötni a villanyszerelő

(vagy magát a termosztátot, ha vezetékes)

2021. okt. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!