Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Furcsa szag a lakásban, mi...

Furcsa szag a lakásban, mi lehet az oka? Milyen szakember tudna segíteni az ok kiderítésében?

Figyelt kérdés
Tudna valaki segíteni nekem abban, hogyan lehet kideríteni azt, hogy mitől van valamilyen megmagyarázhatatlan "furcsa" szag a lakásban? Szeretnék megszabadulni ettől a számomra borzalmasan nagy kellemetlenséget okozó dologtól, de addig nehezen megy, amíg nem tudom az okot, a forrást. Nemrég vettem ezt a lakást, egy csúsztatott zsalus panel legfelső 4. emelete. Mielőtt bármilyen felújítási munka elkezdődött pontosan emiatt csináltattam egy ózonos tisztítást, szagtalanítást, fertőtelítést. Azután ki lett festve, parkettázva, takarítva. És sajnos most is érzem. Ez nem penész, se nem doh szag, nem csatorna szag, nem öregség szag, semmi ilyen általánosan beazonosítható szag, de amint belépek a lakásba érzem. A lakás szinte teljesen tele van pakolva gipszkartonnal, mert az előző lakó minden vezetéket felújított, kicserélt és gipszkartonnal tüntette el, hogy ne látszódjon. Már arra is gondoltam, hogy esetleg emiatt nem tudnak a falak megfelelően szellőzni? Persze lehet, hogy butaság. Ami furcsa, hogy az ózonos szagtalanítás után is az ózonnak az illata is borzalmasan sokára ment ki a lakásból hetekig érezhető volt rengeteg szellőztetés mellett. Már végig szagoltam az összes falat, néha olyan mintha egy-egy falon is érezném ezt a szagot, de aztán meg nem, viszont a légtérben folyamatosan. Amikor minden ablak nyitva van órákig, akkor az intenzítása csökken, de amint becsukom, újra telítődik. Szóval tudna valaki nekem segíteni, hogy milyen szakemberhez fordulhatnék, aki meg tudná nekem mondani, hogy mi lehet ez a szag?

#szag #használt lakás vásárlás #szakember segítsége a szag okának kiderítésében #ózonos szagtalanítás #szagok megszüntetése #szag okának kiderítése
2022. szept. 28. 20:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%

" A lakás szinte teljesen tele van pakolva gipszkartonnal, mert az előző lakó minden vezetéket felújított, kicserélt és gipszkartonnal tüntette el, hogy ne látszódjon. Már arra is gondoltam, hogy esetleg emiatt nem tudnak a falak megfelelően szellőzni?"


Tökéletes diagnózis.

De, bizony, hogy az!

Méghozzá lehet, hogy jó penészes is mögötte.

A panel beton sem szellőzik, rajta a gipszkarton meg

plusz akadály.

Ott lesz a kutya elásva (reménykedj, hogy nehogy döglött egér legyen.)

2022. szept. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem holttest.
2022. szept. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%
Hulla valahol??
2022. szept. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
82%
Nalam is valami hasonlo van, annyi, hogy nekem nem gipszkarton hanem belso szigeteles van minden kulso falon. Elozo tulaj intenziv dohanyos volt, a konyhaban szivta, en meg foleg ott erzem ezt a szagot. Meszeltem stb lakasvasarlas utan megis erzem. Nem kimondottan dohany szag, nem is penesz szag mert arra meg allergias is vagyok. Nem tudom mi lehet.
2022. szept. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
64%
Döglött ember állat vagy más élőlény?
2022. szept. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Holttest, döglött állat és ezekhez hasonló bizarr dolgokon kívül valakinek van valami ésszerű ötlete? Nem halott élőlény szagát érzem. Az első válaszadónak köszönöm. Nem vagyok meggyőződve, hogy ez a baj, de persze felvetődött bennem. Viszont a hatórás ózongenerátoros+szagtalanítós, fertőtlenítős eljárás többek között pont ezért volt, hogy ha esetleg bármilyen gomba, penész stb valahol megbújik, akkor azt kiírtja.Hozzáteszem, ahogy írtam is a kérdésemben, ez nem penész szag.
2022. szept. 28. 22:10
 7/23 A kérdező kommentje:
Nagyon megköszönném, ha valaki erre a problémára valamilyen értelmes szakembert tudna ajánlani. Aki elsőkörben a probléma okát segítene kideríteni.
2022. szept. 28. 22:12
 8/23 anonim ***** válasza:
86%
Csak azok mögé a gipszkartonfalak mögé kellene benézni.
2022. szept. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%

Ha a gipszkarton mögött párásodik/nedvesedik a beton, az “lehelhet” ki büdöset. Szerintem a vizes betonnak undorító szaga van.

A frissen öntött, száradónak én konkrétan húgyszagát érzem, akárki, akármit mond.

2022. szept. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
86%

Elsőre én is a gipszkartonra gyanakodnék.

Ha nem szigetelt a ház, akkor 100% hogy teli oenész van az összes külső falon a karton mögött. Ha szigetelt, akkor is lehet. Legfelső szinten ha álmenyezet is van, az is gyanús.

WC-ben fürdőben nem érzed erősebben? Ha igen, akkor a szellőző elszívója nem működik rendesen, és a szomszédoktól átjön a büdös, meg a 40-50 évnyi lerakódott olajpárás-légfrissítős-dezodoros panelszellőzőszag.

Meg van még esővíz lefolyó is, általában a beépített szekrény oldalfala migött, vagy külön "lekerítve" egy sarokban. Az is ázhat.

2022. szept. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!