Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a menete? Előbb munkahely,...

Mi a menete? Előbb munkahely, aztán albi (szoba keresés)? Vidékről mennék Pestre, hogy csináltátok ?

Figyelt kérdés

Vidékről (200km) költöznék Pestre. A fizetéseket elnézve ott tudnék csak érvényesülni+ szeretnék leválni egy kicsit otthonról.

Most keresgélem a munkákat. Mi ennek a menete? Ha felvesznek, ki lehet szabni, hogy ne azonnal kezdjek? Vagy jobb, ha előbb felköltözök és ott kezdek el keresgélni? Utóbbinak az a buktatója, hogy nem kapok állást, de az albit fizetni kell. Míg az előbbinél az lehet a gond, hogy munka van, de nincs honnan bejárni.

Valaki, aki tapasztalt ilyen téren?


2022. okt. 15. 22:27
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi pénzzel tudnál elindulni??
2022. okt. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
68%

"A fizetéseket elnézve ott tudnék csak érvényesülni"

Általában nem adják meg a fizetéseket a hirdetésekben. Ez nekem nagy probléma. Hol nézelődtél, ahol meg van adva?

2022. okt. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

"Ha felvesznek, ki lehet szabni, hogy ne azonnal kezdjek?"


Ha még sehol semmilyen munkád nem volt, akkor ne 4-5 ilyen nagy változást kezdj elsőre az életedben! Előbb tapasztalj a munkapiacon, hogy hogy mennek ezek a dolgok, majd később menj idegenbe, egyedül háztartást vezetni, stb.

2022. okt. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Profession.hu

Nettót adtak+ ugye én 25 alatti vagyok (22 éves) meg sok helyen jár juttatás.

300-350 nettó között tudnék kapni, arra jönne rá asz szja mentesség, meg a juttatás vagy cafateria blabla. (Vendéglátás- ott hagytam az egyetemet és helyette elvégeztem egy okj-t)


Volt már munkám (diákmeló)+gyakorlat

Egy faluban élek, ahol 50km a legközelebbi város, ott is gyér lehetőségekkel.


Jelenleg 500 000 Ft-om van

2022. okt. 15. 22:38
 5/29 A kérdező kommentje:
A szuleim nagyon segitokeszek fizetnek ideiglenesen az albit, amig nincs munkam, de nem akarok gondot varrni a hatukra.
2022. okt. 15. 22:41
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Én először munkát keresnék, mert a legolcsóbb albik kifelé vannak. Viszont pl. Dél-Budapest (Budafok) - Észak-Budapest (Óbuda), lazán egy óra távolságra vagy többre van, ha nem pont a jó tömegközlekedési csomópont körül vagy.


Általában úgy vesznek fel munkahelyre, hogy megkérdezik, hogy mennyi az előző helyen a felmondási időd. Akkor mond azt, hogy neked most nincs, de 2-3 hét jó lenne, hogy be tudj rendezkedni.

2022. okt. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Én először munkát kerestem, az állásinterjúk során pedig mindig kitértem arra, hogy a vidékről költözés miatt nem tudok azonnal kezdeni. Akkor kezdtem albikat nézegetni, mikor kiderült, hogy felvettek, így tudtam azt is, hogy pontosan mennyit fogok keresni, ergo milyen árban nézegethetek lakásokat és hogy helyileg hol lenne nekem a legideálisabb.
2022. okt. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!🥰😘
2022. okt. 15. 23:25
 9/29 anonim ***** válasza:

"300-350 nettó között tudnék kapni"

Igen, de ebből elmegy utazásra és lakhatásra 170-200. Akkor most mért volnál előrébb Pesten?...

2022. okt. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Lakhatásra elmegy kb 80-10

A Bkv nincs meg 100+ ezer

Plusz adomentes vagyok.

Itt 180 korul kapnek max.

2022. okt. 16. 00:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!