Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Családi ház,szomszéd klíma?

Családi ház,szomszéd klíma?

Figyelt kérdés

A szomszédom felszerelt 2 kültéri,klíma egységet a házfalára.


Arra a házfalára ami az én telkemre nézz.


Magyarul az engedélyem nélkül be kellett jönnie a telkemre,hogy felszereltesse ezeket az egységeket.


Munka miatt külföldön voltam és az utcafront felöli kerítésem építésével is félbe vagyok.


Szerintetek milyen lépéseket tudok tenni az ügyben?


Arra is gondoltam,hogy most úgy is a kerítést építek a saját telkem kárára az ő házfalától kb 50 cm-re beljebb felhúzok egy 3 m magas beton kerítest.


Így oda férne klíma egységeihez ha valamit szerelni kell rajtuk anélkül hogy engem zavarna.



2022. nov. 4. 20:29
1 2 3
 11/21 mindentudó99 ***** válasza:
96%
De mit ártott vele hogy ennyire felhúztad magad? Szóvátetted neki?
2022. nov. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 nemaRendőrség ***** válasza:
21%

A ház fala alapból csak nagyon kivételes esetben lehet telekhatáron, bő fél métert kellett volna hagyni, akkor pedig hozzád nem lógna át, téged nem érint az egész.


Ha nincs arra kerítés akkor ki kell deríteni az önkormányzatnál hogy kinek a dolga a köztetek lévő, és kötelezni tudod hogy felszereljen egyet. Viszont egy sima drótkerítéssel kielégíti a szabályt

2022. nov. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
78%
Dehogy lehet kivételes esetben a telekhatáron a ház. Hogy lehet ilyen h.lyeséget írni?
2022. nov. 5. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 NTBS ***** válasza:
Építsd meg a kerítést.
2022. nov. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
39%

Először is hol a telekhatár pontossan, földmérő által kimérve?

Amíg ez nincs meg jogilag nem tudsz semmit sem kezdeni a dologgal.

A másik pedig köteles vagy min70 cm helyet biztosítani a szomszédnak a háza karbantartasára, még akkor is ha telekhataron van a ház.persze engedély nélkül nem lehet...

A klíma volt előbb, nem a 3 méteres kerítesed. Ezzel te kerülsz bajba. Mivel oték nem engedélyez ilyen magasságú kerítés, és a klímanak is kell bizonyos szabad tér a működéshez.

Nem tudom milyen gepek de az emnyemnek 2 meterről már nem lehet hallani a hangját, persze vannak zajosabbak is.

2022. nov. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
81%
Túl közelre nem építhetsz kerítést, mert így nem lehet tatarozni a falat.
2022. nov. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
22%

Nincsen jogszabaly arra, hogy ne rakhatná fel a szomszéd felöli ház falára a klímát. Azonnal hat a szomszédot zavarja, mert hangos, esztétikailag rontja a szomszéd kertjének az összképét, meleg levegöt a szomszédhoz fújja, akkor birtokvédelmet lehet kérni a hegyzönél.

Az önkormányzatok nemhiába nem engedik családi házas környezetben a klimák homlokzatra való telepitését.

Ha a szomszedod még beszélö viszonyba akar maradni veled, akkor a klima telepitése elött megkéri a hozzájárulásod. Ha nem vagy a telepités idöpontjában eléfhetö, akkor nem oda rakja fel.


Nehogymá‘ te logikázzál/ kombináljál/ költségekbe verjed magad azért, hogy neki bejárása legyen a saját klímáihoz.


Mi is klima szerelés elött állunk de meg sem fordult a fejemben, hogy a kültéri egységet a szomszéd felöl tetessem fel.


Amit nem szeretnék, hogy velem megtegyenek, azt nem teszem a másikkal sem.

2022. nov. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

17#

Köszönöm szépen

Végre valaki,akivel egy nyelvet beszélek.

2022. nov. 6. 18:31
 19/21 anonim ***** válasza:
48%
Igen elökerült egy másik bunkó is...
2022. nov. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
44%

19.

...a személyedben!

2022. nov. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!